آمار درخشان سرمربیان اسپانیا در نخستین بازی | اتاق خبر
کد خبر: 368640
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 16:49
سال‌هاست سرمربیان تیم ملی اسپانیا در نخستین بازی‌شان شکست نخورده‌اند.

ویسنته دل بوسکه

به گزارش  اتاق خبر،به نقل از ایسنا، تاریخ به یولن لوپتگی لبخند می‌زند. از سال 1988 هیچ سرمربی در تیم ملی اسپانیا در نخستین بازی‌اش شکست نخورده است. آخرین سرمربی که در دیدار نخست مغلوب شد لویس سوارس نام دارد. سرمربی اسپانیایی 14 سپتامبر 1988 برابر یوگسلاوی 2 بر یک در اویدو شکست خورد.

سوارس در سال 1991 تیم ملی را ترک کرد و پس از او 6 سرمربی هدایت لاروخا را بر عهده گرفتند. ویسنته میرا، خاویر کلمنته، خوسه آنتونیو کاماچو، اینیاک سائس، لوییس آراگونس و ویسنته دل بوسکه به ترتیب روی کار آمدند. همه به جز سائس در نخستین بازی به پیروزی دست یافتند. سائس در بوداپست یک بر یک مقابل مجارستان به تساوی رسید.

اسپانیای میرا در سال 91 در بازی دوستانه‌ای در اویدو برابر اروگوئه قرار گرفت. مارتین واسکس و مانولو گل‌های لاروخا را به ثمر رساندند. این دیدار دو بر یک به پایان رسید. پس از میرا در سال 92 کلمنته هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت. سرمربی باسکی با پیروزی نزدیکی انگلیس را یک بر صفر شکست داد.

کاماچو در نخستین بازی‌اش در سال 98 نتیجه مشابهی را کسب کرد. تک گل الکسیا برای شکست روسیه کافی بود.پس از کاماچو، سائس روی کار آمد و تنها سرمربی لقب گرفت که در این 30 سال نتوانست نخستین بازی‌اش را با پیروزی پشت سر بگذارد.

سپس  لوئیس آراگونس هدایت لاروخا را بر عهده و برابر ونزوئلا قرار گرفت. این دیدار سه بر دو به نفع لاروخا به پایان رسید. تامودو دو گل و فرناندو مورینتس یک برای  اسپانیا به ثمر رساندند. آخرین سرمربی دل بوسکه بود. او توانست پیروزی قاطعانه‌ای را کسب کند. قهرمان اروپا سه بر صفر دانمارک را شکست داد.

پنج‌شنبه این هفته نوبت لوپتگی است تا این آمار خوب را حفظ کند. سرمربی جدید لاروخا کار سختی  خواهد داشت چون نخستین بازی‌اش برابر بلژیک خواهد بود.

 

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید