انتقاد معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان از وی | اتاق خبر
کد خبر: 368787
تاریخ انتشار: 12 شهریور 1395 - 10:01
معاون رئیس‌جمهور افغانستان از تمرکز قدرت دردست رئیس‌جمهور انتقاد کرد.

اتاق خبر: عبدالرشید دوستم‌، معاون اول اشرف غنی ، رئیس جمهور افغانستان همچنین به خاطر آن که نتوانسته به طور کامل به وعده‌های خود عمل کند، از مردم عذرخواهی کرد.

وی در جمع هوادارانش و در خانه‌اش در کابل گفت: دلم می‌خواهد با مردم گپ بزنم. از بین توده‌ها برآمدم. بچه دهقان هستم. در یک گنبد گلی بزرگ شدم. درو کردم، کارگر بودم. چرا امروز به داد و مشکل مردم نمی توانم رسیدگی کنم؟ می‌گویند چرا به دفتر کارم نمی‌روم؟ وقتی صلاحیت کاری نداشته باشی و امضایت اعتبار نداشته باشد، در دفتر چه می‌کنی؟"

دوستم گفت: رئیس جمهوری ۹ کمیسیون را خودش اداره می‌کند. فرمانداری، فرماندهی پلیس، همه را باید رئیس جمهور تعیین و امضا کند. این عادلانه نیست. پس ما چه کنیم؟ بر اساس قانون، ریاست کمیته امنیتی شورای وزیران مربوط به معاون اول است اما این وظیفه هم به شورای امنیت سپرده شده است. به من می‌گویند باز جلسه شورای امنیت را تو دایر کن... این همه یک بازی است.

عبدالرشید دوستم که رهبر حزب جنبش اسلامی افغانستان است، به برگزاری قریب الوقوع کنگره این حزب اشاره کرد و از مردم خواست برایش تعیین تکلیف کنند که در این پست باقی بماند یا برود.

وی گفت که در تمام یک و نیم سال گذشته در شورای امنیت افغانستان خواسته که به او اجازه سرکوب مخالفان داده شود و طرح‌هایی را برای تامین امنیت پیشنهاد کرده که قبول نشده است.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید