مرتضایی: فوتبال، مانع بزرگ فوتسال است | اتاق خبر
کد خبر: 368796
تاریخ انتشار: 12 شهریور 1395 - 11:42
برای فدراسیون، فوتبال همیشه اولویت اول است
سرمربی تیم فوتسال فرش آرا مشهد گفت: فوتبال، مانع بزرگ فوتسال در کشور ماست در حالی که این رشته دارد جور فوتبال را نیز در کسب نتایج می‌کشد.

دیدار تیم های فوتسال آذرخش بندرعباس و دانشگاه آزاد تهران

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مجید مرتضایی درخصوص جایگاه فوتسال در کشور عنوان کرد: فوتسال جذابیت‌هایی دارد که توانسته بین مردم طرفدار داشته باشد، حساسیت و لحظه‌ها در مسابقات بسیار بالاست ولی متاسفانه تا به حال انعکاس خوبی نداشتیم. رسانه در پیشرفت تاثیر خیلی زیادی دارد، اما فوتسال اولویت دوم بعد از فوتبال است و این نشان دهنده مظلومیت فوتسال است در حالی که در کسب نتایج داریم جور فوتبال را هم می‌کشیم.

سرمربی تیم فرش آرا اضافه کرد: متاسفانه با توجه به اینکه فوتسال افتخارات بسیار زیادی را در سطح آسیا و دنیا کسب کرده است اما هنوز انعکاس خوبی از این رشته در کشور صورت نمی‌گیرد و بیشتر دغدغه فدراسیون فوتبال است و این موضوع باعث شده است که اسپانسرهای کم تری به سمت این رشته بیایند و ما شاهد افت اسپانسرینگ و دیده نشدن فوتسال در کشور باشیم که این امر به خوبی در رقابت‌های لیگ برتر کشور دیده می‌شود.
 
وی با بیان اینکه نبود نگاه جامع‌تر و اعتباربخشی به فوتسال مشکل این رشته است، تصریح کرد: اسپانسرها می‌خواهند دیده شوند و اگر این اتفاق بیفتد و پخش زنده داشته باشیم قطعا بیشتر استقبال می‌کنند. با تلاش مدیر رسانه‌ای تیم فرش آرا، 13 بازی قرارداد پخش مستقیم استانی بستیم ولی مشکل ما پخش کشوری و از شبکه‌های ملی است و شرکت می‌خواهد در تهران و شهرهای دیگر نیز پخش شود. اگر این مشکل حل شود قطعا فرش آرا سال‌ها در فوتسال خواهد بود. امسال نیز رایزنی کردیم و با موفقیت‌های تیم ملی در مسابقات جهانی و آسیایی امیدواریم رویکرد رسانه‌ها به فوتسال با عزم و خواست ملی مانند والیبال بالا برود.

مرتضایی ادامه داد: مانع بزرگ فوتسال، فوتبال است. نگاه و اهمیت فدارسیون در حال حاضر فوتبال است و به فوتسال به چشم بچه ضعیف فدارسیون نگاه می‌کنند. در یکی دو سال گذشته داوری هم در کنار فوتسال پیشرفت کرده است ولی یکسری مشکلات پابرجاست مانند مشکلات خود داوران که در دریافت حق‌الزحمه مظلوم هستند.

مدرس بین المللی فوتسال در خصوص کمبود اختیارات در کمیته فوتسال گفت: ای کاش مانند اسپانیا و برزیل اتحادیه فوتسال جدا شود و بتواند اختیارات خوبی در مباحث مختلف داشته باشد. در واقع زیرمجموعه فدراسیون هستند ولی اختیارات 15 ساله دارند و مستقل کار می‌کنند. در حال حاضر کمیته انضباطی و داوران نیز با فوتبال یکی است. ما زیرمجموعه فوتبال هستیم و در همه چیز فوتبال در اولویت است. اگر فوتسال اسپانسرینگ جدایی نیز داشته باشد قطعا شرایط فرق می‌کند، تا به حال پیشنهادات خوبی در این خصوص شده اما به عملی شدن هنوز نرسیده است البته در صحبت‌هایی که با تاج داشتیم عنوان شد که وی به دنبال دادن اختیارات بیشتر به فوتسال است.
قطعا تکرار نتایج گذشته برای من جذاب نیست

مرتضایی درخصوص شعار تیم فرش آرا مشهد در این فصل با عنوان یک شهر یک تیم عنوان کرد: ما خوشحال می‌شدیم فردوسی امسال نیز در لیگ برتر باشد اما این اتفاق نیفتاد و امسال  مشهد تنها یک نماینده در لیگ برتر دارد، بیشتر هدف ما از این شعار همراهی کل خراسان به عنوان نماینده شهر بود که به ما کمک کنند تا رتبه بالاتری را کسب کنیم. البته که ما نیز در مقابل باید در حد شهر و آبروی مشهد باشیم.

وی تصریح کرد: امسال کار سختی در لیگ برتر داریم، 4 تیم خوب سرمایه گذاری کرده‌اند و ملی پوشان خوبی نیز دارند. برای من نیز کسب رتبه‌های 7 و 8 و تکرار آن‌ها جذاب نیست و برای رسیدن به بالای جدول آمده‌ایم که امیدواریم با کمک همه به آن برسیم.

سرمربی تیم فرش آرا گفت: اگر مسابقات فوتسال پخش زنده باشد، اقبال اسپانسرها نیز بیشتر خواهد بود. در مشهد و خراسان علاقه و حضور مردمی زیاد شده است و گاهی در یک مسابقه ما تماشاچی حاضر در سالن بسیار بیشتر از بازی فوتبال لیگ برتر است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید