نصب صندوق مکانیزه فروش به نفع اصناف و کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 368961
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1395 - 23:05
نماینده مجلس :
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نصب صندوق های مکانیزه فروش نیاز ضروری جامعه صنفی است و نصب این صندوق های مکانیزه فروش به نفع اصناف و کشور خواهد بود.

اتاق خبر: حمیدرضا فولادگر افزود: نصب صندوق های مکانیزه فروش در واحدهای صنفی ضروری است و باید به انجام برسد؛ هر چند اجرای این طرح نیازمند زمان است اما باید این طرح در یک بازه زمانی مشخص و هر دوره برای یک صنف خاص اجرایی شود.

وی تصریح کرد: نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش در برخورداری صاحبان مشاغل از امتیازات مالیاتی نیز تأثیرگذار است؛ از سوی دیگر، هزینه نصب و راه‌اندازی این صندوق در نخستین سال استفاده، از درآمد مشمول مالیات این مؤدیان قابل کسر است، به شرط آن‌که صنوف نسبت به نصب صندوق فروشگاهی اقدامات لازم را انجام دهند.

فولادگر اظهارکرد:  نصب صندوق های مکانیزه فروش ، اطلاعات دقیقی را نسبت به خرید اجناس و اقلام مورد نیاز به خریداران ارائه می‌دهد تا صاحبان مشاغل بتوانند در زمان‌های مورد نیاز برحسب تقاضا به خرید مجدد اجناس اقدام کنند.

وی با تاکید بر حرکت به سمت حسابداری الکترونیکی گفت: تمام کشورهای توسعه یافته اقتصاد الکترونیکی دارند در حالی که اکثر فروشگاه ها و واحدهای صنفی ما هنوز به شیوه سنتی کار می کنند که باید نصب صندوق های فروش در اولویت قرار بگیرد تا شاهد اقتصادی پویا باشیم..

فولادگر با بیان اینکه نصب صندوق‌های مکانیزه فروش در جهت اطلاع‌رسانی دقیق خرید و فروش مفید است، افزود: یکی از نکات حائز اهمیت، ثبت خرید و فروش‌ها به صورت قانونی است تا دستگاه‌های نظارتی بتوانند با مراجعه به صندوق مکانیزه، خرید و فروش‌ها را کنترل  و نظارت کنند

منبع: اتاق اصناف

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید