نشان طلای عظیمی در ووشو قهرمانی آسیا | اتاق خبر
کد خبر: 369252
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 01:37
«مرتضی عظیمی» به مقام نخست و نشان طلای مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا دست یافت.

مرتضی عظیمی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان آسیا از روز پنجشنبه (۱۱ شهریورماه) با حضور نمایندگان ۲۰ کشور به میزبانی شهر تایپه، پایتخت تایوان آغاز شده است.
تیم ملی ووشوی ایران در دو بخش ساندا و تالوی مردان و زنان در این رقابت ها حضور یافته است.

عصر امروز (یکشنبه)، «مرتضی عظیمی» در دیدار نهایی وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم به مصاف «زاخار رایابوف» از قزاقستان رفت به برتری دو بر یک دست یافت و نشان طلا را از آن خود کرد.

همچنین، «سعید فاضلی» که پیش از این بر حریفی از ماکائو غلبه کرده بود در مرحله نیمه نهایی به مصاف «وان تای گوین» از ویتنام رفت و توانست در این دیدار سخت و در دو راند متوالی پیروز شود. فاضلی برای کسب مدال طلا به مصاف «جیه فنگ» از چین خواهد رفت.

«اشکان دلفانی» در مرحله نیمه نهایی وزن ۹۰ کیلوگرم ساندای مردان به مصاف «ون ژونگ وانگ» رفت و با قبول شکست برابر این حریف از رسیدن به فینال بازماند و به مدال برنز بسنده کرد.

«مریم هاشمی» در مرحله نیمه نهایی وزن ۷۰ کیلوگرم ساندای بانوان به مصاف «ژینگ لیان وان» نماینده چین رفت و شکست را پذیرا شد و از رسیدن به فینال بازماند و به مدال برنز رسید.

«صدیقه دریایی» در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۰ کیلوگرم بانوان به مصاف «ینگ کای» ووشوکار عنوان دار چین رفت و شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. وی به مدال برنز مشترک این رقابت ها، اکتفا کرد.

کاروان ووشوی ایران تا پایان روز چهارم مسابقات قهرمانی آسیا در تایوان به سه مدال طلا توسط  تیم دوئلین(محسن احمدی، رضا خلف زاده و امیر محمدرضایی)، «مرتضی عظیمی» و «الهه منصوریان»، دو نقره از سوی «رضا خلف زاده» و «فرشاد عربی» و پنج برنز توسط «سهیلا منصوریان»، «صدیقه دریایی»، «مریم هاشمی»، «اشکان دلفانی» و «مهدی محمدی» رسیده است.

نهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی آسیا، فردا (دوشنبه) با شناخت نفرات و تیم های برتر به اتمام می رسد که «عرفان آهنگریان» در وزن ۶۰ کیلوگرم، «سعید فاضلی» در ۷۰ کیلوگرم، «یزدان میرزایی» در ۸۰ کیلوگرم و «معین تقوی» در ۸۵ کیلوگرم ساندای مردان و «شهربانو منصوریان» در ۶۵ کیلوگرم ساندای زنان در دیدار نهایی برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان می روند.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید