در برخورد با قاچاقچیان از کوچک به‌سمت دانه‌درشت‌ها در حرکت هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 369297
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 06:49
رییس سازمان تعزیرات حکومتی:
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ما از برخورد با قاچاقچیان کوچک به سمت برخورد با قاچاقچیان بزرگ و دانه درشت در حال حرکت هستیم.

اتاق خبر: علیرضا جمشیدی با بیان اینکه این سازمان در 5 ماه اول سال جاری با 19 هزار قاچاقچی خرد و کلان برخورد کرده است و در همین چارچوب نسبت به سال گذشته 25 درصد پیشرفت داشتیم، گفت: این به این معنا نیست که با این حد کار گسترده مشکلات تمام شده، بلکه در این مسیر، کار طولانی در پیش رو داریم که باید به صورت جدی و قوی ادامه دهیم.

وی با اشاره به افزایش امحای کالاهای قاچاق گفت: جریمه قاچاقچیان حدود 26 درصد نسبت به سال گذشته رشد پیدا کرده و در همین چارچوب وصول جرایم نیز با رشد 51 درصدی روبه‌رو بوده است.

معاون وزیر دادگستری با اشاره به رشد 55 درصدی برخورد و رسیدگی به پرونده های مهم و کلان در این ارتباط، بیان کرد: این بیانگر این موضوع است که ما از برخورد با قاچاقچیان کوچک به سمت برخورد با قاچاق های بزرگ و دانه درشت در حال حرکت هستیم.

جمشیدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر وحدت و یکپارچگی مناسبی بین مسئولان بخش‌های مختلف جهت مبارزه با کالای قاچاق به وجود آمده است، به تاثیر منفی کالاهای قاچاق بر تولید کشور اشاره کرد و افزود: عزم کشور در مبارزه با قاچاق جدی است.

این مقام مسئول که با رادیو گفت‌وگو سخن می‌گفت، با بیان اینکه سازمان تعزیرات مبارزه جدی با انواع تخلفات را در دستور کار خود قرار داده است، خاطر نشان کرد: در طی مدت اخیر این سازمان با تخلفات در عرصه بیمارستانی، دارویی و درمان و همچنین تخلفات صنوف برخورد جدی داشته است.

جمشیدی با تاکید بر اینکه افزایش صلاحیت سازمان تعزیرات باعث می شود که این سازمان بتواند با دست بازتر و پرتری و همچنین به صورت جدی تر و گسترده تر در حوزه مبارزه با تخلفات وارد شود، ادامه داد: ما در صدد هستیم که مبارزه با تخلفات را به کوتاه ترین زمان ممکن برسانیم و مردم بتوانند از طریق سیستم الکترونیک راحت تر شکایات خود را ثبت کنند و سازمان نیز از این طریق به شکایت ها در مدت کوتاه تری رسیدگی کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوانیم در سال جاری و سال بعد روندی را در پیش بگیریم که شاهد دسترسی آسان تر مردم به عدالت و حقوق‌شان باشیم.

 

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید