لزوم ارتقای کیفی کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان قدس احساس می شود | اتاق خبر
کد خبر: 369834
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 13:47
دادستان قدس گفت: افزایش کمی و کیفی کمپ های ترک اعتیاد در این شهرستان از ضروریاتی است که باید نسبت به تامین آن، اقدامات هر چه بیشتری انجام گیرد.

به گزارش اتاق خبر مجید کاویانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به معضل اعتیاد به عنوان یکی از ناهنجاری های اجتماعی شهرستان قدس اظهار داشت: این نارسایی و معضل، تنها به این شهرستان خلاصه نمی شود و به واقع می توان ناهنجاری اشاره شده را به یکی از دغدغه های اجتماعی جدی جامعه تعبیر کرد که برای مهار و کنترل آن هزینه های مادی و معنوی بسیاری پرداخت می شود.

دادستان شهرستان قدس عنوان کرد: یکی از تمهیداتی که برای مقابله با این معضل در دستور کار قرار می گیرد به فعال سازی و راه اندازی کمپ های ترک اعتیاد  معطوف می شود که این رویه در شهرستان قدس نیز عملیاتی شده است.

وی افزود: بر اساس ارزیابی های انجام شده، هشت کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز در این خطه از غرب استان تهران ارائه خدمات می کنند که با در نظر گرفتن کمپ اخوان در شهرستان ملارد به عنوان یکی از مراکز ترک اعتیاد در سطح استان تهران، درمان افرادی که به اعتیاد دچار هستند محقق می شود.

کاویانی گفت: بازرسی و نظارت بر فعالیت این کمپ ها از دستور کارهای جدی ما محسوب می شود و تلاش می کنیم با همیاری دیگر دستگاه ها و نهادهای ذیربط، همچون بهزیستی، رصد و کنترل مطلوب و شایسته ای در حد توان و بضاعت موجود از کمپ های فعال در شهرستان قدس داشته باشیم.

دادستان قدس عنوان کرد: یکی از دغدغه های ما د راین عرصه،ب ه سطح کیفی خدمات در این کمپ ها باز می گردد که با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده، خوشبختانه شاهد روند رو به رشدی در این بخش هستیم، اما همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: هنوز کمپ هایی وجود دارد که از لحاظ کیفی از وضعیت قابل قبولی برخوردار نیستند و تلاش می کنیم برای ارتقای کیفی خدمات در چنین مراکزی، اقدامات لازم  اجرایی شود.

کاویانی یادآور شد: افزایش کمی و  کیفی کمپ های ترک اعتیاد در این شهرستان از ضروریاتی است که برای حصول و تحقق آن از هیچ اقدام سازنده ای دریغ نخواهیم کرد و امیدواریم با همگرایی فزاینده بین دستگاهی، اعتیاد به عنوان یکی از معضلات اجتماعی در منطقه قدس به حداقل ممکن کاهش یابد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید