طرح شکایت درون دستگاهی در ادارات استان سمنان ممنوع است | اتاق خبر
کد خبر: 369861
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 15:34
استاندار سمنان با بیان اینکه طرح شکایات بین دستگاهی در ادارات تنها اتلاف انرژی، وقت و بیت المال محسوب می شود، گفت: طرح هرگونه شکایت درون دستگاهی ادارات استان ممنوع است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محمدرضا خباز صبح پنج شنبه در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری، ضمن اشاره به جایگاه آموزش در قوانین و مقررات حقوق اداری برای مدیران و کارکنان، بیان داشت: آموزش اقشار مختلف جامعه امری اجتناب ناپذیر است و در این بین ارتقاء دانش همگام با تکنولوژی بر این ضرورت صحه می گذارد لذا باید مدیران دستگاه های اجرایی بر آموزش کارمندان و ارتقا اطلاعات حقوقی ساعی باشند چرا که این امر کاهش بروز تنش ها و اختلافات را به همراه دارد.

وی افزود: در عصر کنونی که از طریق گفتمان می توان به راحتی مشکلات را حل و فصل کرد وجود افراد عاقل، بالغ و آگاه به مسائل روز جامعه و دارای اطلاعات حقوقی بالا می تواند راهگشای نگاه مثبتی باشد تا مشکلات جامعه در بستری از آرامش مرتفع شود.

حق گویی وظیفه حقوق دانان است

استاندار سمنان حق جویی، حق گویی، دفاع از حق واصلاح ذات را از وظایف اصلی حقوق دانان برشمرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید از طریق گفتمان اداری مشکل را رفع رجوع کنند و هیچ نهادی نباید در شکایت از دستگاه های اجرایی دیگر پرونده ای در دستگاه قضایی داشته باشد چرا که این امر بی اعتمادی عمومی را در جامعه در پی دارد و باعث بروز اختلافاتی می شود که گریبانگیر همه آحاد ملت خواهد شد.

خباز در ادامه تصریح کرد: حقوق دانان باید از نگاه سیاسی به مسائل اجتناب کنند چرا که این مقوله آفت کار حقوقی محسوب می شود و بر طبق قانون این افراد فقط باید درحوزه کاری خود نظر دهند و رفع اختلافات و انجام کارهای حقوقی باید در بستری از صلح و سازش و به دور از سیاست انجام پذیرد.

وی افزود: نقش افرادی که امور حقوقی یک دستگاه اجرایی را به عهده دارند بسیار حائز اهمیت است و این افراد تنها از بعد حقوقی دستگاه خود باید ورود پیدا کرده و از مجموعه خود دفاع کند.

حقوق دانان به تبیین جایگاه حقوقی ادارات بپردازند

استاندار سمنان همچنین بیان داشت: بیان رفع موانع و چالش ها فرصت بسیار خوبی است تا حقوق دانان در زمینه دینی و حقوقی به تبیین نقش دستگاه اجرایی بپردازند و با این اراده و همت مضاعف بر ارتقا جامعه ای عاری از اختلاف سهیم باشند.

خباز همچنین اظهار داشت: در دنیایی که تکنولوژی حرف اول را در دنیا می زند، نباید همچون دوران گذشته به درگیری های حق و باطل و اختلافات دامن بزنیم بلکه باید با نگاهی به روز و کمک از جامعه شناسان و کارشناسان حقوقی به دنبال راهکارهایی باشیم که این نگاه را از جامعه بزداییم.

وی افزود: امیدواریم این نشست ها نقش تعاملی دستگاه های اجرایی را در جامعه افزون تر کند و بتوانیم با تبیین حقوق دانان و ارائه راهبردها در پیشبرد اهداف انقلاب و نظام کوشا باشیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید