رسانه‌ها در کشاکش جشن پارالمپیک و عزای منا | اتاق خبر
کد خبر: 370251
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1395 - 12:59
همزمانی سالروز «فاجعه منا» و حضور کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک و برد دو مدال طلا و نقره توسط دو تن از ورزشکاران کشورمان، تیتر برخی از روزنامه‌های صبح امروز را تلفیقی کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر کدام از روزنامه‌ها بسته به سیاست‌هایی که دارند اهمیت اخبار را با تیترهایشان بزرگ و کوچک می‌کنند؛ کافی است تا به سراغ روزنامه‌ها بروید و صفحه اول آنها را مرور کنید؛ خبری که در روزنامه‌ای بالا یا گوشه صفحه به چشم می‌خورد، در روزنامه‌ای دیگر بخش اعظمی از صفحه نخست را به خود اختصاص داده است و در روزنامه‌ای دیگر اصلاً اثری ار آن خبر در صفحه نخست پیدا نمی‌شود.

۲۰ شهریور ماه این داستان باز هم تکرار شده است؛ برخی از روزنامه‌ها در صفحه نخستشان با تیترهای درشت و عکس‌های رنگی به نخستین طلای پارالمپیک ایران اشاره می‌کنند، برخی به ساگرد «فاجعه منا» و راهپیمایی روز گذشته می‌پردازند و برخی با تیترهای تلفیقی به هر دو اتفاق همزمان اشاره داشته‌اند. تعداد اندکی از روزنامه‌ها هم هیچکدام از این اخبار برایشان مهم نبوده است و موضوعات دیگری را محوریت قرار داده‌اند.

روزنامه‌هایی همچون «شرق» با تیتر «جوانمردی به هدف زد»، «اعتماد» با تیتر «دشت طلا با ساره جوانمردی»، «قدس» با تیتر «حمل پرچم پرافتخار کاروان ایران با لباس احرام»، «ابتکار» با تیتر «جوانمردی اولین طلای کاروان منا را به همراه آورد»، «مردم سالاری» با تیتر «ثبت اولین مدال طلای ایران در پارالمپیک به نام بانوی تیرانداز، روزنامه «ایران» با تیتر «۲ مدال خوش‌رنگ پارالمپیکی‌ها در آغاز رقابت‌ها و «جوان» با تیتر «اولین مدال‌آور طلای کاروان منا» از جمله رسانه‌های مکتوبی بودند که با تیترها و عکس‌های کوچک و بزرگ به خبر این افتخار ملی پرداخته‌اند.

همچنین ردپای راهپیمایی روز گذشته که به مناسبت سالروز «فاجعه منا» شکل گرفته بود، در بسیاری از روزنامه‌های صبح امروز دیده می‌شود. روزنامه‌های «کیهان»، «اطلاعات»، «جمهوری اسلامی»، «آرمان»، «همشهری»، «ابتکار»، «مردم‌سالاری»، «جام‌جم»، «جوان» و «شهروند» تلاش کردند با انتشار عکس‌ها و گزارش‌هایی از راهپیمایی روز گذشته مهر تاییدی بر بی‌کفایتی آل سعود بزنند.

انتهای پیام /

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید