قرارداد فولکس واگن و JAC برای تولید خودروهای الکتریکی | اتاق خبر
کد خبر: 370450
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1395 - 08:45
فولکس واگن یک تفاهم نامه با شرکت چینی JAC به منظور سرمایه گذاری حول توسعه وسایل نقلیه الکتریکی در بازار چین امضا کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  topspeed، با وجود همه مشکلاتی که گریبان فولکس واگن را گرفته این شرکت هنوز در میان شرکت های چینی درپی یافتن شریکی برای گسترش امپراطوری تجاری خود می‌باشد. در آخرین نمونه از این دست فعالیت ها، این شرکت یک تفاهم نامه با شرکت چینی JAC به منظور سرمایه گذاری حول توسعه وسایل نقلیه الکتریکی در بازار چین امضا کرد.

 

قرارداد فولکس و JAC برای تولید خودروهای الکتریکی

قرارداد فولکس و JAC برای تولید خودروهای الکتریکی

از آنجا که هنوز هیچ سند رسمی اجرایی امضا نشده بنابراین جزییات این همکاری از قبیل میزان سرمایه گذاری و نحوه آن پوشیده است. این تفاهم نامه هنوز یک سند نهایی همکاری نیست و باید به تایید مراجع قانونی برای تبدیل شدن به قرارداد الزام آور برسد. طبق گزارش های منابع خبری اروپا انتظار نمی‌رود چنین اتفاقی حداقل تا پنج ماه دیگر رخ دهد.

طرف آلمانی این تفاهم نامه در یک مصاحبه مطبوعاتی عنوان داشته است که تمایل دارد در عرصه های گوناگونی مانند تحقیق و توسعه، تولید، فروش و خدمات پس از فروش خودروهای بدون آلودگی در چین مشارکت داشته باشد.

 

این دو شرکت همچنین برنامه ریزی دوجانبه ای را برای ورود به یک سرمایه گذاری مشترک به منظور توسعه، ساخت و فروش خودروهای الکتریکی در بازار چین آغاز کرده اند؛ که قطعا سود زیادی را نصیب فولکس واگن و JAC خواهد کرد (میزان فروش خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۱۵ در چین چهار برابر شده است و هیچ نشانه ای از کند شدن این روند به چشم نمی‌خورد). این در حالی است که دولت چین نیز از تولید خودروهای الکتریکی حمایت کرده و با اتخاذ سیاست های تشویقی مصرف کنندگان را به خرید آنها ترغیب می‌کند.

 

منبع : اخبار خودرو

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید