گرسنگی؛ عامل شیوع جرم بین نوجوانان آمریکایی | اتاق خبر
کد خبر: 370676
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1395 - 17:37
زمانی که گرسنگی به اوج می‌رسد، تعدادی از نوجوانان ایالات‌متحده به گزینه‌ خانواده‌های نا امید برای دزدی از مغازه، سرقت و تن‌فروشی جهت تأمین مواد غذایی تبدیل می‌شوند.

اتاق خبر: بر اساس گزارش تحقیقاتی منتشرشده توسط موسسه تغذیه آمریکا و انستیتو اوربان، دو گزارش تازه منتشرشده توسط این موسسه نشان می‌دهد که چگونه بحران گرسنگی نوجوانان آمریکایی را آزار می‌دهد و آن‌ها را به کارهای غیرقانونی وادار می‌کند. حدودا از هر ۵ نوجوان زیر ۱۸ سال، یک نوجوان - در حدود ۶.۸ میلیون نوجوان در فاصله سنی بین ۱۰ تا ۱۷ سال- در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که دسترسی محدود و یا نامعلومی به مواد غذایی دارند.

محققان که به بررسی رفتار ۱۹۳ نوجوان فقیر در ۵ ایالت آمریکا در مراکز شهری و حومه شهر و روستا پرداخته‌اند، بیان کرده‌اند که نمونه‌های شدید که البته نماینده رفتار تمام نوجوانان نیست، اهمیت موضوع گرسنگی در بین نوجوانان آمریکایی را به نمایش می‌گذارد.

این نوجوانان همچنین بیان کرده‌اند که دختران جوانی را می‌شناسند که برای غذا و یا پول حاضر به تن‌فروشی بوده‌اند و این کار را برای تأمین غذای خانواده خود انجام داده‌اند.

محققان نمی‌دانند که گرسنگی تا چه حد در بین نوجوانان آمریکایی شایع است اما «سوزان پاپکین» عضو ارشد موسسه اوربان بیان کرد که گرسنگی انواع و اقسام نوجوانان را درگیر خود کرده است و این مسئله به موضوعی همیشگی برای آن‌ها تبدیل‌شده است.

پاپکین بیان کرده است که باوجود اینکه آمارهای متفاوتی در مورد مشکل نوجوانان بی‌خانمان و کودکان وجود دارد، آمارهای کمی به زندگی کودکان و نوجوانانی پرداخته است که باوجود اینکه خانه‌دارند و در بین خانواده خود زندگی می‌کنند، از گرسنگی رنج می‌برند.

«امیلی انگلهارد»، مدیر تحقیقات و ارزیابی تغذیه در آمریکا دراین‌باره گفت: «مطالعات، نوجوانان زیادی رانشان می‌دهد که مسئولیت‌های بزرگسالان را در سن کم بر عهده‌دارند».

انگلهارد گفت: «ما کودکانی را داریم که مجبورند تصمیمات بزرگی بگیرند و کسانی را داریم که با چالش‌های گسترده‌تری غیر از حضور در مدرسه و یا تغییر فیزیولوژیکی در سن بلوغ، درگیرند».

«نوویل گلدن»، رییس پزشکی نوجوانان در دانشگاه استنفورد و یکی از اعضای کمیته تغذیه آکادمی اطفال آمریکا گفت: «نوجوانان معمولاً در خانواده بیشترین میزان وعده غذایی را باید داشته باشند و محروم کردن یک نوجوان از مواد مغذی حیاتی می‌تواند پیامدهای طولانی‌مدتی برای او داشته باشد».

وی گفت: «سال‌های نوجوانی، سال‌هایی است که بیشترین میزان رشد جسمی در نوجوانان به وجود می‌آید و گرسنه ماندن تبعات جبران‌ناپذیری برای نوجوانان دارد».

سوءتغذیه می‌تواند روند رشد ، علائم حیاتی و یا سلامت روان را به خطر بیندازد. اثرات منفی بر آموزش نوجوانان نیز می‌تواند باعث تأخیر در یادگیری آن‌ها شود.

پاپکین همچنین بیان کرده است که گرسنگی در ایالات‌متحده معمولاً با شرم همراه است. هیچ نوجوانی نمی‌خواهد به مدیر و یا مربی خود در مدرسه بگوید که گرسنه است و هیچ نوجوانی دوست ندارد به‌عنوان کسی در جامعه شناخته شود که نیازهای اولیه حیاتی‌اش تأمین نمی‌شود. به همین دلیل میزان مراجعه به خیریه‌ها برای دریافت غذا و یا مراجعه به کلیسا و یا کمپ‌های مخصوص ارائه مواد غذایی در بین نوجوانان بسیار پایین است.

این نوجوانان بیشتر به دنبال پیدا کردن کاری هستند که بتوانند خود و خانواده‌شان را سیر کنند. به همین جهت نیز بیشتر از باقی نوجوانان در معرض روبه‌رو شدن باکارهای غیرقانونی هستند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید