ناظم الشریعه: مراکش فوق العاده تکنیکی است | اتاق خبر
کد خبر: 370948
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 10:48
بعضی حرف‌ها را نمی‌شود گفت!
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران می‌گوید مراکش را دستکم نخواهند گرفت و مقابل این تیم ابتدا به برد و سپس به تفاضل می‌اندیشند. وی همچنین درباره بازی با اسپانیا صحبت‌های جالبی مطرح کرد.

محمد ناظم الشریعه

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید محمد ناظم الشریعه درباره بازی دوم ایران مقابل مراکش اظهار کرد: فیلم بازی‌های این تیم را گرفته و آنالیز کرده‌ایم. تیمی خوب و فوق العاده تکنیکی است. این تیم، تایلند را قبل از جام جهانی در دیداری تدارکاتی با نتیجه پنج بر یک شکست داده است. همچنین معتقدم مقابل آذربایجان غافلگیر شد در غیر اینصورت با پنج گل نمی‌باخت. ما در این بازی ابتدا به پیروزی و سپس به تفاضل گل فکر می‌کنیم. در بازی مقابل مراکش برای ما مهم است تا بازیکنان به لحاظ روحی و روانی به شرایط قبل از بازی اسپانیا برسند.

وی همچنین درباره پیروزی پرگل آذربایجان و بازی سوم ایران مقابل این تیم گفت: حتما آذربایجان را دستکم نمی‌گیریم اما به نظرم مراکش بدتر از آذربایجان است. شک نکنید هیچ تیمی را دستکم نخواهیم گرفت. ببینید ویتنام چه بلایی بر سر پاناما آورد. اما فعلا به بازی با آذربایجان فکر نمی‌کنیم. ابتدا باید از سد مراکش عبور کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال همچنین درباره انتقاداتی که به او درباره استفاده کم از بازیکنان باتجربه و بازی دادن به مصدوم‌ها در دیدار با اسپانیا می‌شود، توضیح داد: قدرت بهادری همان اول بازی مصدوم شد و به خاطر شکستگی انگشت پا نتوانستیم از او استفاده کنیم. محمد طاهری و محمد کشاورز هم با توجه به شرایط و بازی فیزیکی و جنگدنگی که دارند استفاده خواهیم کرد. درباره مصدوم‌ها نیز باید بگویم از جاوید و حسن‌زاده با توجه به محدودیت‌های موجود استفاده کردیم. هر دو در این بازی خوب بودند مخصوصا جاوید.

ناظم الشریعه همچنین درباره ضعف دفاعی ایران مقابل اسپانیا عنوان کرد: قبول داریم در دفاع کردن مشکل داریم. اسپانیا دفاع کرد و ما را برد. ما نتوانستیم خوب دفاع کنیم و طبیعی بود می‌بازیم. قبلا هم اعلام کردم و گفتم یک دروازه بان کمتر به جام جهانی می‌برم تا مدافع بیشتری داشته باشم. با این حال ما در دفاع کردن تمرکز نداشتیم. در حمله هم ما تمرکز خوبی نداشتیم اما چون استراتژی حمله داشتیم و موقعیت گیرمان آمد باید همه قبول کنند که با برنامه بودیم. تنها حسن ما این بود اما وقتی گل نزنیم باید قبول کنیم خوب نبودیم.

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل عدم تمرکز بازیکنان چیست،گفت: خیلی مسائل باعث این عدم تمرکز شده است. هنوز که هنوز است ساعت هشت شب که می‌شود همه خوابشان می‌گیرد. ما موقع بازی با اسپانیا خوابمان گرفته بود! از طرفی هم شاید بگویید اگر زودتر به کلمبیا می‌رفتیم، با شرایط وفق پیدا می‌کردیم اما واقعا نمی‌شد زودتر برویم و شرایط فراهم نبود. وظیفه من نیست انتقاد کرده و در مقطع کنون برخی صحبت‌ها را مطرح کنم. اسپانیا در این مسابقات فقط شانزده نفر همراه دارد. چیزهایی هست که نمی‌شود گفت. ببینم شرایط به چه شکل پیش می‌رود و بعد از برگشتن درباره این مسائل توضیح می‌دهم.

ناظم الشریعه در پایان در مورد حمایت وحید شمسایی و حسین شمس و اینکه گفته‌اند قرار نبود ایران مقابل اسپانیا پیروز باشد،گفت: از حمایت‌هایی که می‌شود سپاسگزارم اما من ناراحتم چون نماینده تمام مربیان ایران در مسابقات هستم. اما باید ببینیم واقعا لیاقت حمایت داشته‌ایم؟ کسانی که حمایت می‌کنند فردا پیش خودشان می‌گویند از چه کسی حمایت کردیم، برای چه حمایت کردیم؟ ما باید جواب این حمایت‌ها را بدهیم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید