اختصاص بودجه 999 میلیارد تومانی در سفر رییس جمهوری به استان کرمانشاه | اتاق خبر
کد خبر: 370968
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 14:05
استاندار کرمانشاه با اشاره به اختصاص بودجه 9 هزار و 990 میلیارد ریالی که در سفر رییس جمهوری به کرمانشاه مصوب شد، به تشریح این بودجه برای بخش های مختلف استان پرداخت.

اتاق خبر:اسدالله رازانی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور مقیمی قائم مقام وزیر کشور در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: این مبلغ برای اجرای 46 طرح و پروژه در حوزه های کشاورزی، آب، عمران شهری و روستایی، حمل و نقل و راه، علمی، فرهنگی و گردشگری، بهداشت و درمان، ورزش و صنعت و معدن اختصاص یافته است.
وی افزود: از مجموع اعتبار اختصاص یافته سه هزار و 300 میلیارد ریال آن به بخش حمل و نقل و راه برای اجرای چهار پروژه، 2 هزار و 480 میلیارد ریال به بخش کشاورزی برای اجرای پنج پروژه، 2 هزار و 160 میلیارد ریال به بخش آب برای اجرای هشت پروژه، یک هزار میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان برای اجرای 10 پروژه، 600 میلیارد ریال به بخش علمی، فرهنگی و گردشگری برای اجرای 9 پروژه، 320 میلیارد ریال به بخش عمران شهری و روستایی برای اجرای هفت پروژه، 70 میلیارد ریال به بخش ورزش و جوانان برای اجرای یک پروژه و 50 میلیارد ریال برای اجرای دو پروژه اختصاص یافته است.
رازانی ادامه داد: 6 هزار و 400 میلیارد ریال از مجموع 9 هزار و 990 میلیارد ریال در سال 95 و سه هزار و 590 میلیارد ریال آن نیز در سال 96 تامین خواهد شد.
استاندار کرمانشاه در ادامه به وجود بیش از 2 هزار پروژه عمرانی نیمه کاره در استان که به هزاران میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند، اشاره و اظهار کرد: برای به سرانجام رساندن آن ها چاره ای جز واگذاری آن ها به بخش خصوصی نداریم.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا پروژه های نیمه کاره خود را احصا و برای واگذاری به بخش خصوصی به استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی معرفی کنند.
رازانی همچنین با اشاره به دادن این قول که تا پایان امسال نرخ بیکاری استان 2 درصد کاهش می یابد، گفت: یکی از راه های این کاهش اجرای پروژه های عمرانی است که باید با جدیت از سوی مسئولان و مدیران استانی دنبال و پیگیری شود.

**مدیران کل استان برای تغییر مدیران شهرستانی با فرمانداران هماهنگ باشند
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان نیز خواست تا اگر قرار است تغییری در مدیریت ادارت شهرستانی حوزه خود دارند حتما پیش از هر تغییری با فرماندار آن شهرستان هماهنگ باشند.
وی گفت: تغییر در مناصب دولتی امری بدیهی است اما مدیران کل دستگاه های اجرایی استان پیش از اقدام برای تغییر حتما نظر فرماندار آن شهرستان را نیز جویا و با هماهنگی وی اقدام به تغییر مدیر مربوطه کنند.
رازانی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید مدافع حرم استان کرمانشاه (شهیدان نظری و علیخانی) که تازگی به خیل عظیم شهدا پیوسته اند، افتخار آفرینی محمدخالوندی ورزشکار کرمانشاهی در رقابت های پارالمپیک 2016 ریو و کسب مدال طلای رشته پرتاب نیزه را نیز به عموم مردم و جامعه ورزشی استان تبریک گفت.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید