محمد انصاری: تساوی برای داربی عادلانه بود | اتاق خبر
کد خبر: 371301
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 00:08
اگر کادرفنی صلاح بداند، با جان و دل برای تیم‌ ‌ملی بازی می‌کنم
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس اظهار کرد این تیم در همه بازی‌ها برای سه امتیاز به میدان می‌رود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد انصاری درباره دیدار پرسپولیس مقابل استقلال صحبت کرد. او اعتقاد دارد تساوی نتیجه‌ عادلانه‌ای برای این دیدار بوده است. مدافع تیم فوتبال پرسپولیس همچنین بر این باور است کار دفاعی تیم فقط مربوط به خط دفاعی نمی‌شود و تمام بازیکنان داخل زمین در کار دفاعی سهیم هستند.

در ادامه گفت‌وگوی محمد انصاری را می خوانید:

ابتدا درباره داربی هشتاد و سوم صحبت کن. بازی چطور بود؟

بازی خیلی سختی پیش روی ما بود. البته فکر می‌کنم این داربی نسبت به داربی‌های قبلی جذابیت نداشت ولی بازی خوب و قشنگی بود و فکر می‌کنم هواداران راضی از ورزشگاه به خانه رفتند. شاید کیفیت پایین‌تر این داربی نسبت به داربی‌های قبل به خاطر این بود که در هفته‌ ششم برگزار می‌شد و اگر این بازی چند هفته دیگر برگزار می‌شد، شاید کیفیت بهتری می‌داشت. 

استقلالی‌ها در آغاز فشار زیادی روی دروازه شما آوردند تا دروازه‌تان را باز کنند اما در ادامه شما بر بازی مسلط‌تر شدید.

بله همین طور است. استقلال چند حمله را روی دروازه ما ایجاد کرد ولی ما هم فرصت‌های خیلی خوبی را برای باز کردن دروازه آبی پوشان تهرانی به دست آوردیم. متاسفانه فرصت‌هایمان به گل تبدیل نشد. استقلالی‌ها هم چند فرصت خوب را داشتند. فکر می‌کنم تساوی برای این بازی عادلانه بود.

با توجه به جایگاه دو تیم در جدول، خیلی‌ها تصور می‌کردند این داربی را پرسپولیس با اختلاف گل  زیاد می‌برد. چه اتفاقی رخ داد که این چنین نشد؟

شاید این تصور به خاطر جایگاه حال حاضر تیم‌ها در جدول بود اما واقعیت این است که جایگاه واقعی استقلال در این جای جدول رده‌بندی نیست. آنها مطمئنا شرایط‌شان بهتر از اینها در هفته‌های آینده می‌شود و به بالای جدول می‌آیند. استقلال یکی از تیم‌های خوب ایران محسوب می‌شود و این گونه نیست که ما بخواهیم با اختلاف گل این تیم را شکست بدهیم. آنها هم در بازی با ما فرصت‌های گلزنی خوبی را به دست آوردند.

هفته‌ آینده باید مقابل سپاهان به میدان بروید. این دیدار را چطور ارزیابی می کنید؟

سپاهان یکی از تیم‌های خوب و قابل احترام لیگ است و مطمئنا بازی سختی پیش روی ماست.

پرسپولیس در هفته‌ پنجم، ششم و هفتم، سه بازی بسیار سخت و حساس پیش‌رو داشت که دو بازی آن را پشت‌سر گذاشتیم. البته در هیچ کدام از این دو بازی نه گلی زدید و نه گلی دریافت کردید. آیا واقعا اولویت تیم در این بازی‌ها نباختن بود؟

نه این طور نیست. واقعیت این است که ما در هر بازی برای سه امتیاز به میدان می‌رفتیم. در دو بازی گذشته هم مقابل استقلال و تراکتورسازی هم بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشتیم و اگر فرصت‌هایمان به گل تبدیل می‌شد، الان بازی‌ها را برده بودیم. به‌ هر حال فوتبال است و گاهی فرصت ها به گل تبدیل نمی‌شود.

پرسپولیس در شش هفته‌ای که از لیگ گذشته، فقط یک گل  دریافت کرده است. این نشان از کار خوب خط دفاع تیم است. نظرت در این مورد چیست؟

واقعیت این است که کم گل خوردن تیم فقط به خط دفاع مربوط نمی‌شود. کار دفاعی از مهاجم تیم شروع شده است و به خط دفاع می‌رسد. یعنی همه اعضای تیم در کار تدافعی سهیم هستند. این به این معناست که وقتی ما در امر دفاع موفق عمل کردیم کل تیم خوب کار کرده است.

در نیمه دوم به خاطر مصدومیت تعویض شدید. واقعا موضوع چه بود؟

نمی دانم چه اتفاقی افتاد که در نیمه دوم حالت تهوع شدیدی به من دست داد. به همین دلیل تصمیم گرفتم به بازی ادامه ندهم زیرا می ترسیدم حالم در عملکردم تاثیر بگذارد و تیم متضرر شود. به همین دلیل با صلاح دید کادر فنی و نظر کادر پزشکی تیم تعویض شدم. الان هم حالم خوب است و مشکلی ندارم.

در اردوهای مختلف تیم‌ ‌ملی یکی از دعوت شدگان پرسپولیس بودید. می‌خواهیم در مورد تیم‌ ‌ملی هم صحبت کنید. تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران پانزدهم مهر ماه در دیداری حساس به مصاف ازبکستان خواهد رفت و در ادامه باید در مقابل کره جنوبی بازی کند. این دو دیدار سخت را چطور ارزیابی می کنید؟

امیدوارم همه از تیم‌ ‌ملی فوتبال حمایت کنند. مقابل تیم‌ ‌ملی فوتبال قطر حمایت خوبی از تیم‌ ‌ملی انجام شد و باعث شد تیم به پیروزی برسد ما دو بازی بسیار سخت و حساس پیش‌رو داریم که اگر می‌خواهیم راحت به جام جهانی صعود کنیم، باید از این بازی‌ها امتیاز بگیریم. الان زمان حمایت از تیم‌ ‌ملی است. امیدوارم همانند دیدار مقابل قطر، همه دست به دست هم بدهند و از تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران حمایت کنند تا ان‌شاء‌الله بتوانیم مقابل ازبکستان و کره جنوبی با پیروزی از زمین مسابقه خارج شویم.

در دیدارهای قبلی تیم‌ ‌ملی کمتر به تو بازی رسید. با این موضوع که مشکلی ندارید؟

به هیچ عنوان مشکلی ندارم زیرا نظر کادر فنی ارجح است. وظیفه من تمرین کردن است و اگر کادرفنی صلاح بداند، با جان و دل برای تیم‌ ‌ملی بازی می‌کنم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید