از تلف کردن وقت در نشست‌های اتحادیه اروپا خسته شده‌ام! | اتاق خبر
کد خبر: 371468
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 17:40
رنتزی:
نخست وزیر ایتالیا ضمن انتقاد از تازه‌ترین نشست سران اتحادیه اروپا در براتیسلاوا، آن را تلف کردن وقت توصیف کرد.

اتاق خبر: ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا در کنفرانس خبری خود در فلورانس در این باره گفت: زمانی که به هیچ وجه اوضاع رو به بهبود نیست فکر نمی‌کنم درست باشد که ایتالیا وانمود کند که به این مساله توجهی ندارد.

چند ساعت قبل از این اظهارات، رنتزی در مصاحبه‌ای به انتقاد از این نشست پرداخته و اظهار کرده بود: به عنوان ایتالیا ما به شدت معتقدیم که اتحادیه اروپا آینده دارد اما ما باید دست به اقدامات جدی بزنیم چرا که سودی از اقدامات نمایشی نخواهیم برد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که به دلیل نارضایتی‌اش از تصمیمات این نشست در رابطه با سیاست‌های اقتصادی و مهاجرتی در کنفرانس مشترک خبری پایانی این نشست با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه حضور نیافته است.

نخست وزیر ایتالیا گفت، کشورش به خواست آلمان و فرانسه به عنوان یک "لاپوشانی کننده" عمل نخواهد کرد.

در نشست براتیسلاو که سران کشورهای اتحادیه اروپا برای اولین بار پس از چهار دهه گرد هم آمدند، این کشورها به دنبال نشان دادن وحدت در پی خروج انگلیس از این بلوک بودند. رنتزی در رابطه با این هدف اظهار کرد که در این نشست نشانه‌هایی از گام‌های کوچک رو به جلو وجود داشت اما هنوز راهی بسیار طولانی برای رسیدن به ایده‌ای از اروپا که در ذهن داریم وجود دارد.

وی همچنین انتقادات خود علیه سیاست‌های ریاضتی اتحادیه اروپا را تکرار و خاطرنشان کرد: ایتالیا این حق را دارد که بگوید این قوانین فایده‌ای ندارند و نمی‌خواهد وانمود کند که این مساله اهمیتی ندارد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید