شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کشور، نیاز به سرمایه گذاری دارد | اتاق خبر
کد خبر: 371502
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 21:36
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کشور با اشاره به اینکه این شرکت سهمی از بودجه جاری کشور ندارد، گفت: این شرکت یک مجموعه دانش بنیان و درآمدمحور است که مانند دانشگاه ها به سرمایه گذاری نیازمند است.

سید رضا حسینی روز یکشنبه در آیین معرفی مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک استان سمنان، با بیان این که آزمایشگاه های فنی و خاک کشور باید از حالت روزمرگی خارج شود، تاکید کرد: با جستجوی فناوری های روز دنیا و بومی کردن آن و سرمایه گذاری به روی آنها، می توان نتیجه مطلوب و خدمات بهتری ارایه دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر با جذب 15 نفر از کارشناسان از بهترین دانشگاه ها و خرید بیش از یکصد میلیارد ریال تجهیزات آزمایشگاهی روز دنیا، برای هم افزایی بیشتر با جامعه دانشگاهی و به منظور بهره گیری علمی بیشتر با دانشگاه صنعتی شریف تهران تفاهم نامه ای منعقد شده است.
وی با بیان اینکه مساله ای مانند ساخت و استفاده از آسفالت بتنی به 50 سال قبل بازمی گردد و می توان به مسایل روز بیشتری پرداخت، گفت: پیشرفت در سایه برنامه ریزی با نگاه فناوری روز دنیا و منطبق با آن باید صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کشور با اشاره به برخی دستاوردهای کارشناسان این شرکت، گفت: متخصصان این آزمایشگاه موفق شدند دستگاهی بسازند که قابلیت ترمیم خرابی ها و ترک های جاده را دارد و با قدرت اسکن و ترمیم جاده های ارتباطی در عرض چهارمتر و با سرعت 100 کیلومتر برساعت کار می کند.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کشور با اشاره به اینکه این شرکت نماینده حاکمیت و امین معاونین امور عمرانی استانداری است، گفت: واحد سمنان این شرکت، با کسب رتبه یک فنی در بین آزمایشگاه های کشور، با جذب نیروهای متخصص، خدماتی مانند کنترل کیفی به واحدها و طرح های در حال ساخت ارایه می دهد و در ارتقای کیفیت راه سازی نقش مهمی دارد.
آزمایشگاه خاک با بیش از60 سال سابقه و 2 هزار و 500 نیرو در استانهای کشور فعالیت دارد.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید