ازسرگیری آتش‌بس در سوریه در گرو توقف حملات تروریست‌هاست | اتاق خبر
کد خبر: 371825
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 08:17
کرملین:
روسیه اعلام کرد که اوضاع سوریه بسیار نگران کننده است و تنها زمانی می‌توان آتش‌بس را ازسر گرفت که تروریست‌ها حملاتشان را متوقف کنند.

اتاق خبر: دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تأکید کرد: ارتش روسیه درباره حملات هوایی به کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه در سوریه به تحقیقات می‌پردازد و بعدا بیانیه‌ای را در این باره صادر خواهد کرد.

روز دوشنبه یک کاروان امدادرسان سازمان ملل به شهر حلب هدف حملات هوایی قرار گرفته که آمریکا روسیه را مسئول این حمله می‌داند و مدعی است که مسکو باعث توقف امدادرسانی به جنگ‌زدگان سوری شده است. در پی این حمله صلیب سرخ اعزام کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به سوریه را متوقف کرد.

پسکوف افزود: اوضاع سوریه بسیار نگران کننده است و امید بسیار کمی به تمدید آتش‌بس در این کشور داریم. تنها زمانی می‌توان آتش‌بس را ازسر گرفت که تروریست‌ها حملاتشان را متوقف کنند.

پسکوف گفت: واشنگتن به تعهدات خود درباره جدا کردن مخالفان میانه رو از جبهه النصره عمل نکرد. برای ازسرگیری آتش‌بس باید تروریست‌ها حملات را متوقف کرده و آمریکایی‌ها نیز از حمله اشتباهی به ارتش سوریه خودداری کنند.

آتش‌بس در سوریه شامگاه دوشنبه به پایان رسید. اخیرا ائتلاف آمریکا حملاتی را علیه مقرهای ارتش سوریه در شهر دیر الزور انجام داده که به کشته شدن 90 سرباز سوری منجر شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید