تلاش کنگره آمریکا برای جاسوسی از همکاری‌های ایران و روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 371938
تاریخ انتشار: 1 مهر 1395 - 00:47
یک کمیته فرعی در کنگره آمریکا طرحی را برای جاسوسی از همکاری‌ها میان ایران و روسیه ارائه داده است.

اتاق خبر: کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا در کنگره آمریکا با ابتکار عمل مایک پامپئو، نماینده جمهوری‌خواه طرحی را ارائه داده است که به موجب آن پنتاگون به طور قانونی موظف است سالانه گزارشی را در همکاری‌های تهران – مسکو به کنگره ارائه کند.

این گزارش باید شامل توضیحات و شرح کامل چگونگی و سطح این همکاری‌ها و تاثیر آن بر امنیت ملی آمریکا و منافع استراتژیک باشد این گزارش علاوه بر این، مواردی را در ارتباط با یک سری زمینه‌های همکاری ایران – روسیه از جمله مرکز اشتراک اطلاعات تشکیل شده توسط ایران، روسیه و سوریه در بغداد، همکاری میان نیروهای دریایی ایران و روسیه، همکاری روسیه با حزب الله در سوریه، لبنان و عراق و منافع مشترک ایران – روسیه در آمریکای لاتین در برمی‌گیرد.

یک تحلیلگر در حوزه مطالعات آمریکا در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با اسپوتنیک، این طرح را نشان دهنده تضعیف برتری سیاسی آمریکا دانست که  دلیل آن، سیاست خارجی پرغلط واشنگتن است.

او ادامه داد: این استراتژی به منافع ملی آمریکا آسیب زده و هرج و مرج را به دیگر کشورها آورده است. اعضای کنگره آمریکا نسبت به این روال نگران هستند.

به گزارش اسپوتنیک، ایران و روسیه دو بازیگر مهم جهانی هستند که در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی همکاری دارند و قصد دارند این همکاری‌های خود را تقویت کنند و گسترش دهند.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید