نوعی از سلول های بنیادی سرطانی شناسایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 372096
تاریخ انتشار: 2 مهر 1395 - 06:29
محققین هنگ کنگی مدعی شده اند که سلول های بنیادی مسئول پراکنش سرطان کلورکتال به سایر اندام ها را شناسایی کرده اند و بر این باورند که به زودی درمانی انقلابی برای این سرطان خواهند یافت.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، شرط موفقیت در درمان سرطان ها، شناسایی ریشه اصلی آن ها یعنی سلول های بنیادی سرطانی و ریشه کن کردن آن ها است، به همین دلیل بسیاری از کمپانی های دارویی به دنبال راهی برای هدف قرار دادن این سلول ها هستند.

پراکنش سرطان کلورکتال به سایر اندام ها معمولا کشنده است. این سرطان در بین زنان و مردان بسیار شایع است و سالانه بیش از ۵۰۰۰۰ نفر را در ایالات متحده می کشد.

این مطالعه جالب و جدید می تواند به پزشکان کمک کند تا بیمارانی را که مستعد پراکنش و متاستاز سرطان هستند شناسایی کنند و درمان هایی را برای این سلول های بنیادی سرطانی که آن ها را CD۲۶+ می نامند کشف کنند.

سلول های بنیادی سرطانی CD۲۶+ در مقایسه با سلول های سرطانی بالغ بیشتر به درمان های موجود مقاوم هستند. شناسایی و ارزیابی ویژگی های این زیر جمعیت سلول های بنیادی سرطانی در سرطان کلورکتال محققان را قادر خواهد ساخت به ارزیابی اهداف مولکولی مختلف برای داروها بپردازند و این سلول ها را به طور اختصاصی هدف قرار دهند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید