از برد برزیل مغرور نمی‌شویم/ این تیم توجه ویژه‌ای می‌خواهد | اتاق خبر
کد خبر: 372159
تاریخ انتشار: 2 مهر 1395 - 19:51
کشاورز:
کاپیتان تیم ملی فوتسال گفت: تمرکز بالای تیمی ما باعث پیروزی مقابل قهرمان جهان شد.

اتاق خبر: محمد کشاورز، کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران نقش به‌سزایی در پیروزی تاریخی مقابل برزیل داشت و با رهبری در زمین و گل دقیقه پایانی که به زیبایی به ثمر رساند، خاطره ماندگاری از خود در اذهان مردم به جای گذاشت. هم‌چنین صحبت‌های روحیه دهنده کشاورز قبل از ضربات پنالتی، استرس را از ملی‌پوشان گرفت و ایران با پیروزی در این بازی برای اولین‌بار برزیل را کنار زد و به یک چهارم نهایی جام جهانی رسید.
گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا با محمد کشاورز درباره آخرین وضعیت تیم ملی را در ادامه بخوانید:

-آقای کشاورز! ابتدا درباره پیروزی شیرین تیم ملی مقابل برزیل بگویید. با توجه به نتایج مرحله گروهی هیچ‌کس فکر نمی‌کرد این نتیجه رقم بخورد.
از این برد خیلی خوشحالم. بازی بسیار خوبی بود و خوشحالم که توانستیم مردم خوب کشورمان را خوشحال کنیم. این نتیجه برای اولین‌بار در تاریخ فوتسال ایران رقم خورده است؛ آن هم در جام جهانی و مرحله حذفی. خیلی خوشحالیم.
* برزیل را چطور دیدید؟ این تیم میانگین سنی بالایی داشت و به نظر می‌رسید در اواخر بازی خسته شده است.
به هر حال برزیل همیشه برزیل است. پتانسیل فوتسال آن‌ها آنقدر بالاست که می‌توانند هم‌زمان چند تیم ملی خوب داشته باشند. ضمن این که برزیل در بازی کم نیاورد و به لحاظ بدنی شرایط خوبی داشت. متعتقدم بازی کاملا پایاپای بود و ایران در کنار برزیل هم در وقت‌های معمول بازی و هم در وقت‌های اضافه خیلی خوب کار کرد. تمرکز بالای تیمی ما باعث پیروزی مقابل قهرمان جهان شد.
* صحبت‌های شما قبل از ضربات پنالتی انعکاس زیادی در رسانه‌ها داشت و بازیکنان هم بعد از این صحبت‌ها با روحیه به استقبال ضیافت پنالتی‌ها رفتند.
دلیل این صحبت‌های من قبل از پنالتی‌ها شرایط حساس و استرس حاکم روی بازیکنان بود. دنبال این بودم تیم هیجاناتش را کنترل کند و بازیکنان موقع پنالتی زدن احساسی عمل نکنند. خوشحالم که این صحبت‌ها فشار را از روی بازیکنان برداشت. به هر حال پنالتی زدن در این شرایط بسیار سخت است. فکر می‌کنم موفق شدم این فشار را از روی بازیکنان بردارم و هر کسی که برای پنالتی زدن رفت، با تمام قدرت و اعتماد به نفس ضربه زد.
* حرکت اخلاق‌مدارانه تیم ملی بعد از پایان بازی و به آسمان انداختن فالکائو در روز خداحافظی‌اش نیز مورد توجه فوتسال دوستان در سراسر جهان قرار گرفت.
فالکائو جزو بازیکنان بزرگ جهان است که هم برای من و هم کلیه اعضای تیم ملی قابل احترام است. بازی برزیل با ایران مصادف شد با خداحافظی فالکائو و روز سختی برای او بود. برزیل تا الان در این مرحله حذف نشده بود. بازیکنان سعی کردند فالکائو را در این شرایط تنها نگذارند و نشان دادند فقط بازی کردن و بردن مهم نیست. نشان دادند اخلاق‌مدار هستیم و خیلی چیزها را مهم‌تر از نتیجه می‌دانیم.
* پاراگوئه حریف بعدی ما در مرحله یک چهارم نهایی است. این نگرانی وجود دارد که ایران به خاطر برد برزیل، اسیر غرور شود.
هر چند برد برزیل خیلی شیرین و دلچسب بود اما باید آن را فراموش و به بازی بعدی فکر کرد. قطعا در این باره با بازیکنان هم صحبت می‌کنیم تا به لحاظ روحی آماده شوند. البته بازیکنان حواس‌شان جمع است و کاملا حرفه‌ای هستند. در حال حاضر تمام تمرکز ما روی بازی با پاراگوئه است. بعید می‌دانم هم تیمی‌هایم اسیر غرور شوند. آن‌ها خیلی باهوشند و شرایط را خوب درک می‌کنند. قطعا این اتفاق نمی‌افتد.
* با این برد انتظارها از فوتسال بیش‌تر شد؟
بله همین‌طور است. انتظارها همیشه از فوتسال ایران بالا بوده و همیشه به ما انگیزه داده شده است تا بیش‌تر تلاش و مردم عزیر را خوشحال کنیم. با این حال امیدوارم نگاه مسوولان هم به این تیم، ویژه‌تر شود. تیمی که جایگاه خوبی در فوتسال دنیا دارد و جهان به آن احترام می‌گذارد باید رسیدگی بهتری به آن شود. معتقدم این تیم لایق بهترین‌هاست.
* اگر از سد پاراگوئه عبور کنیم به یکی از تیم‌های روسیه یا اسپانیا در نیمه نهایی می‌رسیم. نظرتان در این باره چیست؟
قبل از این که به اسپانیا یا روسیه فکر کنیم تمام فکر و ذکرمان بازی با پاراگوئه است. امیدوارم ابتدا این بازی را با موفقیت پشت سر بگذاریم؛ آنگاه راجع به حریفان بعدی می توانیم فکر کنیم.
* نظرتان در مورد حمایت تماشاگران کلمبیایی از تیم ملی ایران چیست؟
ما در کلمبیا تنها نیستیم. مردم اینجا تیم ملی ایران را دوست دارند و حسابی تشویق می‌کنند. تیم ملی برزیل با این که دوست داشتنی است و هر جا می‌رود، طرفدار دارد، اما در بازی دیروز کل ورزشگاه حامی ایران بود.
* و صحبت پایانی...

بعد از بازی هم من و سایر بازیکنان پیام‌های زیادی از طرف مردم ایران دریافت کردیم. می‌خواهم از این طریق از کسانی که نسبت به ما لطف داشتند تشکر کنم. ما هم از خوشحالی آن‌ها خوشحالیم. در آخر می‌خواهم برایمان دعا کنند تا در بازی‌های پیش‌رو موفق باشیم و با سربلندی به کشورمان برگردیم.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید