فولکس واگن علیه مدیر آئودی مدرکی نیافت | اتاق خبر
کد خبر: 372447
تاریخ انتشار: 4 مهر 1395 - 11:04
در تحقیقاتی که به خواست فولکس واگن درباره رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی دیزلی انجام می شود، مدرکی علیه مدیر آئودی نیافت.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از ایسنا، روپرت استادلر، مدیرعامل برند لوکس آئودی اوایل هفته گذشته از سوی شرکت حقوقی آمریکایی “جونز دی” درباره زمانی که به استفاده از نرم افزار تقلب در تستهای آلایندگی پی برد، مورد پرسش قرار گرفت.

منابع آگاه به رویترز گفتند یافته‌های این تحقیق مورد بررسی هیات نظارت فولکس واگن قرار می گیرد.

آئودی که سهم اصلی را در سود گروه خودروسازی فولکس واگن دارد، تایید کرده است موتورهای دیزلی سه لیتری به نرم افزار کنترل آلایندگی مجهز هستند که در آمریکا غیرقانونی محسوب می شود.

تحقیقات از استادلر که از سال ۲۰۰۷ مدیرعامل آئودی بوده است، با گزارشهای رسانه ای همزمان شد که نشان می دهند این برند در رسوایی آلایندگی دیزلی فولکس واگن فراتر از تصورات قبلی، درگیر بوده است.

یک منبع نزدیک به هیات نظارت فولکس واگن گفت: هیچ مدرک سنگینی علیه استادلر پیدا نشده است.

دو منبع آگاه در آئودی هم گفته اند تحقیقات “جونز دی” شواهدی علیه استادلر پیدا نکرده است. سایر تحقیقات در جریان هستند.

بر اساس گزارش رویترز، سه ایالت آمریکا در شکایت‌هایشان علیه فولکس واگن اعلام کرده اند مدیران ارشد این شرکت شواهد مربوط به دستکاری تستهای آلایندگی دیزلی را سالها پنهان کرده‌اند.

آئودی نوامبر گذشته این اتهام را که موتورهای دیزلی سه لیتری در میان خودروهای آلاینده هستند را رد کرد و تنها چند هفته بعد تایید کرد از نرم افزار کنترل آلایندگی غیرقانونی استفاده کرده است.

برخلاف فولکس واگن که با مقامات آمریکایی در خصوص اصلاح موتورهای دیزلی دو لیتری به توافق رسیده است، آئودی هنوز راه‌کار فنی برای حدود ۸۵ هزار موتور دیزلی سه لیتری مورد استفاده در برندهای آئودی، پورشه و فولکس واگن نیافته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید