سهم اصناف در طرح رونق تولید محفوظ است/ حمایت از تولید در راستای اقتصاد مقاومتی است | اتاق خبر
کد خبر: 372802
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 15:39
رحمانی قائم مقام وزیر صنعت:
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور تولید اعلام کرد: اصناف پیشانی اقتصاد کشور و سهم این بخش در طرح رونق تولید برای اختصاص تسهیلات محفوظ است.

اتاق خبر: رضا رحمانی در ششمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران که در هتل فردوسی تهران برگزار شد، گفت: اکنون در هفته دفاع مقدس هستیم ؛ اصناف نقش بی بدیلی را در جبهه های جنگ تحمیلی داشتند و مشارکت جدی اصناف در عرصه های نبرد قابل وصف نیست .

وی با اشاره به ارتباط خوب مجلس شورای اسلامی با اتاق اصناف کشور افزود: دغدغه اصلی کشور توجه به تولید است و در حال حاضر به دنبال عملیاتی کردن طرح رونق تولید هستیم و سهم اصناف در اجرای طرح رونق تولید محفوظ خواهد بود .

رحمانی ادامه داد: وجود بیش از ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی حدود ۴۰ درصد از جمعیت خانواده اصناف کشور را به خود اختصاص داده است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷ هزار واحدتولیدی صنعتی کشور مشمول طرح رونق تولید قرار گرفته اند و این طرح از ابتدای مهرماه اجرایی شده است ، افزود: تا کنون نزدیک به ۱۰ هزار پرونده برای دریافت بسته حمایتی وادهای تولیدی به بانک ارجاع داده شده تا بنگاههای زود بازده با اجرای طرح رونق تولید زودتر به نتیجه برسند.

رحمانی با بیان اینکه به دنبال اختصاص بسته حمایتی مخصوص واحدهای تولیدی اصناف هستیم، اظهار کرد: به دلیل تعداد زیاد صنوف تولیدی، از اتاق اصناف می خواهیم تا برای دریافت بسته حمایتی به صنوف تولیدی محورهای مورد نظر را جمع بندی کرده و به وزارت صنعت ارائه دهد.

رحمانی با تاکید بر اینکه گستره اصناف بزرگ است، تصریح کرد: مطابق با شرایط واحدهای تولید صنوف و برای بهبود وضعیت خروج از رکود در بخش تولید و تقاضا برنامه های متعددی را ارائه داده ایم و در این راستا نیز بسته حمایتی متناسب با فعالیت واحدهای صنفی در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی راهبرد کلان پیشرفت اقتصاد کشور است و برای نجات اقتصاد کشور از وضعیت رکود به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیاز داریم .

رحمانی تصریح کرد: باید بحث تاسیس شهرک های صنفی را جدی بگیریم و در این راستا زیرساخت های ایجاد شهرکهای صنفی فراهم شود چون ایجاد این شهرک ها در رونق کسب و کار مثمر ثمر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای حمایت از تولید و در راستای اقتصاد مقاومتی طرح های زیادی برای توسعه اقتصادی کشور در دستور کار قرار گرفته است، گفت: از جمله طرح ۱۰ میلیارد دلاری بازار صادرات ، بالا بردن توان رقابتی واحدهای کوچک و متوسط تولیدی  است که هر کدام از این طرح ها  با دقت اجرایی خواهد شد .

رحمانی با بیان اینکه طرح رونق تولید کشور با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری کلید خورده است ، اظهار کرد: اکثر واحدهای تولیدی کشور با کمبود نقدینگی روبه رو هستند و هدف از اجرای این طرح حمایت از تولید کشور  و بالا بردن توان تولید داخلی است.

وی تصریح کرد: طبق تحقیقات مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مشکل اصلی تولید کشور تامین نبودن واحدهای تولیدی ، کمبود سرمایه و همچنین رکود در بازار تقاضا است لذا با قرار گرفتن در سال اقتصاد مقاومتی تلاش خواهیم کرد تا این مشکلات را مرتفع سازیم.

رحمانی با تاکید بر اینکه اصناف در عرصه اقتصادی کشور سرآمد همه واحدها است ، افزود: اصناف پیشانی اقتصاد کشور است و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی انتظار زیادی را اصناف داریم.

منبع:اتاق اصناف

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید