منطقه آزاد انزلی مزین به سردیس پروفسور سمیعی شد | اتاق خبر
کد خبر: 373120
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 12:10
منطقه آزاد انزلی در کرانه خزر بزرگترین دریاچه جهان، عصر امروز (سه شنبه) با حضور پروفسور مجید سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب و از چهره های ماندگار ایران، به سردیس این دانشمند بین المللی مزین شد.

اتاق خبر:پروفسور سمیعی در آیین رونمایی از این سردیس با قدردانی از رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و هنرمند سازنده آن، ابراز امیدواری کرد که این مجسمه، نمادی برای تلاش و موجب انگیزه بخشی به دانش آموزان و دانشجویان باشد.
وی اظهار کرد: امید من آن است که این تندیس میمنتی برای پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر این منطقه شود.
وی خاطرنشان کرد: سعی می کنیم انرژی بفرستیم تا انگیزه افرادی که برای نشان دادن و معرفی شایسته ایران عزیزمان به جهان تلاش می کنند ، بیشتر شود؛ جوان های ما در مدارس و دانشگاه ها اگر اینجا آمدند و تندیس را دیدند، انگیزه ای برای پیشرفت های بیشتر شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این مراسم گفت: حضور شما در منطقه برای همه ما گیلانی ها باعث افتخار است و من به نمایندگی از مردم استان خوشامد می گویم.
رضا مسرور اظهار کرد : در حال تلاش هستیم که زیرساخت ها را تکمیل کنیم و امیدواریم هنگام حضور مجدد شما در منطقه در سال های بعد، شاهد پیشرفت ها و اقدامات بیشتری باشید.
سردیس پرفسور مجید سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب و از چهره های ماندگار ایران، توسط نادره حکیم الهی هنرمند مجسمه ساز ساخته و در آستانه مرکز نمایشگاهی منطقه آزاد انزلی قرار داده شده است.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است؛ کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
همچنین مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشجویان دانشگاه های گیلان و علوم پزشکی استان، صبح امروز (سه شنبه) با حضور پروفسور سمیعی برگزار شد. تفاهمنامه همکاری مشترک بین دانشگاه گیلان و مرکز علوم اعصاب هانوفر آلمان نیز با حضور پروفسور سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب و از چهره های ماندگار ایران به امضا رسید..

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید