اشتغالزایی ۷۰۰۰ نفری تعاونی‌های دانش بنیان | اتاق خبر
کد خبر: 373197
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 00:58
مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون از فعالیت ۴۶۰ تعاونی دانش بنیان در کشور با اشتغالزایی بیش از هفت هزار نفر خبر داد.

اتاق خبر: البرز محمدی ، ۴۶۰ تعاونی دانش بنیانی که در کشور فعال هستند ۳۸۷۹ نفر عضو دارند و در این مدت برای ۷۱۹۱ نفر اشتغالزایی داشته‌اند.

وی با اشاره به نقش موثر تعاونی‌ها در بخش‌های صنعت و تولید، گفت: تعاونی‌ها در بسیاری از صنایع از پتانسیل‌ها و ظرفیتهای بالایی برخوردارند به نحوی که هم اکنون در بخش مسکن مهر ۹۵۰ هزار واحد توسط تعاونی‌های مسکن ساخته شده و نزدیک به ۴۵۰ هزار واحد نیز در دست ساخت است.

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین از فعال بودن ۶۰۰۰ تعاونی مصرف در سراسر کشور خبر داد و گفت: فروش این تعاونی‌ها در یکسال گذشته ۷۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

به گفته محمدی در برنامه توسعه و تحول تعاون، هفت راهبرد اساسی تدوین شده که ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی، تقویت دستگاههای توسعه بازار، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تامین مشوق‌ها و منابع مالی از جمله این راهبردها است.

وی در پایان با اشاربه به ۱۰۲ هزار واحد فعال تعاونی در گرایش‌های مختلف، گفت: نیمی از این تعاونی‌ها در حوزه تولید و ۳۱ هزار واحد تعاونی در حوزه خدماتی فعالند و مابقی در بخش‌های صنعتی، عمرانی و توزیعی مشغول فعالیت هستند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید