روسیه آمادگی خود را برای همکاری با آمریکا در پرونده سوریه اعلام کرد | اتاق خبر
کد خبر: 373317
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 21:32
در پی تماس تلفنی لاوروف و کری و تهدید واشنگتن؛
کمی بعد از تهدید واشنگتن به تعلیق همکاری‌اش با روسیه، مسکو در زمینه همکاری با آمریکا درباره بحران سوریه اعلام آمادگی کرد.

اتاق خبر: ویکتور بوزنیکر، مسئول ارشد هیئت ستاد ارتش روسیه بعد از تماس تلفنی جان کری و سرگئی لاوروف، وزیران خارجه آمریکا و روسیه گفت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وزارت خارجه و دفاع را مامور کرده برای ادامه همکاری مشترک با شرکای آمریکایی درباره سوریه آماده شوند.

این ژنرال روس در کنفرانسی خبری تصریح کرد، پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک کارشناسان روس در ژنو به منظور از سرگیری رایزنی‌ها با آمریکا با هدف ایجاد راه‌حل‌هایی درباره عادی سازی اوضاع حلب و کل سوریه رایزنی‌ها را از سر بگیرند.

پیشنهاد برگزاری رایزنی‌ها در ژنو در حالی مطرح شده که کارشنانسان نظامی روس و آمریکا در تلاش برای دستیابی به توافقی درباره سوریه هستند.

آمریکا روسیه را به تعلیق همکاری تهدیدی کرد

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای روز چهارشنبه اعلام کرد، جان کری در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف گفته است، در صورتی که مسکو گام‌هایی با هدف پایان دادن به آنچه که در حلب اتفاق می‌افتد برندارد، همکاری با آن رادر پرونده سوریه به حالت تعلیق درمی‌آورد.

به موجب بیانیه وزارت خارجه آمریکا، کری به لاوروف ابلاغ کرده است، آمریکا در صورتی که روسیه حمله به حلب را متوقف نکند و به توافقنامه آتش‌بس بازنگردد آماده فراهم سازی مقدمات تعلیق همکاری و تعهد دو جانبه با روسیه درباره سوریه به ویژه در زمینه ایجاد مرکز مشترک "هماهنگی نظامی" است.

کری روسیه را مسئول استفاده از بمب‌های آتش زا و ذخایر خوشه‌ای دانست و ایجاد گذرگاه‌های امن در حلب و مناطق دیگر خواستار شد.

وزارت خارجه آمریکا به مسکو هشدار داد در صورتیکه خشونت‌ها در سوریه متوقف نشود تندروها از خلأ سوء استفاده کرده به منافع روسیه یا دیگر شهرهای روسیه حمله خواهند کرد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید