انتقاد شمخانی از بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهدات برجام | اتاق خبر
کد خبر: 373377
تاریخ انتشار: 9 مهر 1395 - 09:07
نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با حضور در همایش بزرگداشت شهدای وزارت نیرو گفت: فرهنگ بی بدیلی که منشاء خلق حماسه های کم نظیر دردفاع مقدس بود امروز راهنمای جوانان ما در عرصه های دفاعی،علمی،مدیریتی و اجتماعی است.

اتاق  خبر: دریابان علی شمخانی با اشاره به ریشه های ناب و غیر قابل تغییر فرهنگ مقاومت که بر پایه ظلم ستیزی و نفی سلطه استوار شده است، گفت؛ مهمترین تلاش دشمنان، انحراف اذهان از تهدید خطر رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام به سوی گروه های تروریستی و تکفیری خودساخته است که فرزندان فرهنگ مقاومت و شهادت می بایست با بهره گیری از مجموعه ظرفیت‌های خود با ان مقابله کنند.

وی افزود: حرکت جهادی و دفاع مقدس  منحصر به ایام دفاع مقدس و یا حضور امروز نیروهای مستشاری در عراق و سوریه نیست.

وی خاطر نشان کرد: امروز مدیری که  گره‌ای از کار نظام باز می‌کند و یا در مردم ایجاد رضایت و امید می کند قطعا کار جهادی انجام داده است.

شمخانی گفت: وزارت نیرو با اقدامات شایسته تقدیر، سهم بسزایی در خودکفایی صنایع داخلی به ویژه در زمان تحریم ها داشته است و از این حیث یکی از خاکریزها و خطوط مقدم  نبرد اقتصادی ما، وزارت نیروست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته و تعامل میان وزارت نیرو و جامعه در مصرف بهینه انرژی، امسال شاهد خاموشی و یا قطعی آب نبودیم تاکید کرد: کشور ما با افزایش بهره وری و با مدیریت جهادی توانایی پاسخگویی به نیازهای اصلی کشور به ویژه برای گسترش صنایع و واحدهای تولیدی را دارد.

شمخانی افزود: بزرگترین سدهای کشور مثل سد کارون 3 و 4 برگرفته از تفکر دفاع مقدس ساخته شده اند و این نشان می دهد الگوی دفاع مقدس قابل تکثیر است.

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه با طرح این مساله که برخلاف ابتدای جنگ تحمیلی که فقدان وجود راهبرد مورد اجماع موجب سردر گمی در اتخاذ روش مناسب برای پاسخگویی به تجاوز دشمن شده بود تاکید کرد:  امروز و با وجود راهبرد اقتصاد مقاومتی امکان بسیج مجموعه ظرفیت های کشور در عرصه نبرد اقتصادی که بسیار پیچیده تر و دشوارتر از نبرد نظامی است، فراهم شده است.

وی افزود: از 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی، 19 بند در حوزه ماموریتی وزارت نیرو قرار می گیرد و برای اقدام و عمل به این سیاست ها باید ستاد ویژه‌ای تشکیل و به طور منظم ضمن پیشبرد امور به مردم درباره اقدامات انجام شده گزارش ارایه شود.

دریابان شمخانی تصریح کرد: پایه اقتصاد مقاومتی بر باور به توانایی های داخلی و بومی است و هر برنامه، قلم و اقدامی که این باورها را سست کند خواسته یا ناخواسته در راستای منافع دشمن رفتار کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بدعهدی های آمریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

وی یادآور شد: تجربه های مختلف در مذاکرات هسته‌ای و تحولات منطقه به ما ثابت کرده که اعتماد به امریکا چه در موضوع آتش بس در سوریه و چه در رفع تحریم های اقتصادی مصداق حرکت کردن به سوی سراب است.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید