پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و انواع عفونت ها با مصرف مداوم گوجه فرنگی | اتاق خبر
کد خبر: 373644
تاریخ انتشار: 10 مهر 1395 - 16:09
: مدیر گروه جراحی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، سرطان پروستات را از جمله بیماری‌های شایع در بین مردان عنوان کرد که در این میان تغذیه و قرار دادن برخی مواد غذایی و گیاهی در سبد غذایی افراد می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به این بیماری تاثیرگذار باشد.

اتاق خبر: حسن یاری مدیر گروه جراحی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، امروز شنبه (10مهر) با اعلام این خبر، گفت: گوجه فرنگی و انواع فرآورده‌های آن در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات و حتی سایر انواع بیماری های مزمن نقش تعیین کننده ای داشته و تاثیر مصرف آن در جلوگیری از بروز انواع سرطان ها غیر قابل انکار است.

وی با تاکید بر مصرف مداوم گوجه فرنگی و تثبیت آن در سبد غذایی خانوارها تاکید کرد: مصرف مداوم و مستمر گوجه فرنگی و انواع فرآورده‌های آن در کنار سایر عوامل خاصیت ضد سرطانی داشته و ورود آن به عنوان یک گیاه با ارزش در رژیم عذایی روزانه توصیه می شود.

مدیر گروه جراحی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان و فوق تخصص پیوند کلیه عنوان کرد: گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن بوده و طبق بررسی های انجام گرفته مصرف مقادیر زیاد لیکوپن موجب کاهش حمله های قلبی و سرطان های پروستات، سینه، ریه، معده، لوزالمعده، روده و دهان می شود.

یاری به نقش گوجه فرنگی در تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد و بیان داشت: گوجه فرنگی همچنین سرشار از آنتی اکسیدان بوده و در پیگشری از ابتلا به سرماخوردگی و انواع عفونت ها بسیار تاثیرگذار است.

این مسئول تصریح کرد: آب گوجه فرنگی نیز که طی سال های اخیر به صورت نسبی جایگاه خود را در سبد تغذیه خانوارهای ایرانی تثبیت کرده، خواص درمانی و پیشگیرانه فراوانی داشته و مصرف آن توصیه می شود.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید