درخشش آئودی با Q5 در نمایشگاه پاریس | اتاق خبر
کد خبر: 373932
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 15:42
آئودی Q5 نیز یکی از برگزیدگان بزرگترین گردهمایی خودرویی جهان در پاریس است.از نگاه کارشناسان این خودرو یکی از بهترین مدل‌های مفهومی به نمایش درآمده در پاریس و یکی از بهترین ساخته‌های کنونی آئودی است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از "ویلزمگ"، Q5 کنونی آئودی نسل دوم این خودرو است که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش درآمد. این خودرو در قالب یک SUV سایز متوسط ارائه شده و پلتفرم مورداستفاده، همان MLB evo موجود در سدان کامپکت A4 و شاسی‌بلند Q7 است.

 

درخشش آئودی با Q5 در نمایشگاه  پاریس

با وجود کاهش وزن خودرو فضای Q5 بزرگتر از نسل قبلی ساخته شده است. این نسخه با جلو پنجره بزرگ، عناصر متعدد روشنایی LED و چین و شکن‌های روان و لغزنده روی بدنه شباهتش را به دیگر نسل‌های جدید این خانواده ثابت می‌کند.

 

درخشش آئودی با Q5 در نمایشگاه  پاریس

فضای درونی خودرو دارای یک صفحه نمایش لمسی 7 اینچی است. سامانه اطلاعات- سرگرمی پیشرفته آئودی از طریق این صفحه نمایشگر قابل مدیریت است. در ردیف عقب تبلت هایی برای سرنشینان عقب تعبیه شده است. اتو اندروید و کارپلی اپل نیز با این سامانه هماهنگی دارد. برای نسخه های سفارشی صفحه نمایش بزرگتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درخشش آئودی با Q5 در نمایشگاه  پاریس

در نسخه‌های پیشین Q5 شاهد محرک چرخ‌های جلو بودیم. اما در نسل جدید هر دو مدل محرک 4 چرخ و تمام چرخ توسعه یافته است. مدل‌های استاندارد به صورت محرک 4 چرخ ارائه خواهند شد.

درخشش آئودی با Q5 در نمایشگاه  پاریس

موتور های  موجود در این خودرو شامل: 2 لیتری TFSI بنزینی 248 اسب بخاری؛ 2 لیتری TDI گازوئیلی 148، 161 و 187 اسب بخاری؛ 3 لیتری 282 اسب بخاری با سقف گشتاور 620 نیوتون‌متر. برای گونه‌های 2 لیتری (هردوی بنزینی و دیزلی) جعبه‌دنده‌های 6 سرعته دستی و 7 سرعته S ترونیک هستند. برای قدرتمندترین موتور یعنی نمونه 3 لیتری، یک گزینه 8 سرعته تیپ‌ترونیک نیز در دسترس است که در سایر مدل‌ها ارائه نمی‌شود.

منبع: عصرایران

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید