ثبت نام بیش از 1.8میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی تا صبح امروز | اتاق خبر
کد خبر: 374614
تاریخ انتشار: 16 مهر 1395 - 02:07
رئیس مرکز آمار ایران گفت: شمار خانوارهای ایرانی که تا ساعت 6 صبح امروز ،پنجشنبه ثبت نام اینترنتی کرده اند به یک میلیون و 878هزار و273 خانوار رسید.

اتاق خبر: امید علی پارسا روز پنجشنبه افزود: تعداد جمعیت ثبت نام شده تا صبح امروز 6 میلیون و329هزار و 590 تن بوده است.
وی مشارکت مردم استان های سمنان و بوشهر در سرشماری اینترنتی را عالی توصیف کرد و گفت: استان های خراسان جنوبی، یزد، کردستان و آذربایجان شرقی نیز مشارکت ٧٤.٤ درصدی داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: مردم استان های همدان، خوزستان، گلستان، لرستان، قزوین، البرز، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی و اردبیل نیز مشارکت کمتری نسبت به سایر استان های کشور داشته اند که امیدواریم در روزهای آتی این میزان افزایش یابد.
رئیس مرکز آمار اظهار کرد: هدف گذاری برای ثبت نام اینترنتی، هشت میلیون و ٨٨١ خانوار بوده و سهم هر استان نیز مشخص شده است.
به گزارش ایرنا، سرشماری اینترنتی تا بیست و چهارم مهرماه جاری در کشور ادامه می یابد و چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.
براساس برنامه ریزی از بیست و پنجم مهر تا بیست و پنجم آبان ماه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود.
مرکز آمار اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ کنند تا هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آنان با ارایه کد ، دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
به گزارش ایرنا براساس برنامه ریزی انجام شده، یک هزار تن از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند با انجام قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند.
تاکنون 2 مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شده است.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند.
براساس پیش بینی صورت گرفته، نتایج اولیه سرشماری، امسال یکم تا پانزدهم دی ماه امسال و نتایج تفصیلی آن مردادماه 1396 منتشر می شود.
هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال 1390 با بسیج نزدیک به 114 هزار مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در 31 استان برای یک هزار و 139 شهر و 96 هزار و 549 آبادی کشور انجام شد.

مبنع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید