طرح اتهامات فساد جدید علیه رئیس‌جمهور سابق برزیل | اتاق خبر
کد خبر: 374620
تاریخ انتشار: 16 مهر 1395 - 03:04
رئیس جمهوری پیشین برزیل با اتهامات فساد جدیدی در ارتباطات با یک پروژه ساخت و ساز با مشارکت یکی از بستگان نزدیکش مواجه شده است. این تازه‌ترین تهدید علیه تلاش‌های او برای بازگشت به عرصه سیاسی برزیل محسوب می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس فدرال برزیل اعلام کرد که "یک چهره سیاسی" به همراه هفت تن از اعضای شرکت ساخت و ساز اودیبرکت و دو وابسته به شرکت اگزرجیا به فساد و پولشویی متهم شده است. شرکت اگزرجیا متعلق به برادرزاده داسیوا است.

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس‌جمهور اسبق برزیل یکی از رهبران چپ‌گرای این کشور آمریکای لاتین بود که محبوبیت بسیاری در میان مردم داشت.

پلیس فدرال برزیل اعلام کرد: تحقیقات ۱۰ ماهه نشان می‌دهد که ساخت و ساز شرکت عظیم اودیبرکت ۲۰ میلیون رئال معادل ۶ / ۹ میلیون دلار به شرکت اگزرجیا که متعلق به برادرزاده لولا است، به عنوان رشوه پرداخت کرده است. در عوض لولا متهم است که از نفوذ خود استفاده کرده تا شرکت اودیبرکت وامی را از بانک توسعه برزیل برای تامین مالی پروژه دریافت کند. او به سوء استفاده از قدرت و دریافت رشوه متهم است.

این اتهامات قرار است از سوی دادستان‌های برزیل بررسی شود و در صورت تایید به یک قاضی ارجاع داده می‌شود تا چراغ سبز برای محاکمه داسیلوا را بدهد.

94105

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید