شورای عالی امر به معروف ونهی از منکر در کشور شکل گرفته است | اتاق خبر
کد خبر: 374771
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 01:55
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: الحمدلله شورای عالی امر به معروف ونهی از منکر در کشور شکل گرفته و قانون آن نیز در مجلس تصویب شده است.

اتاق خبر: حجت الاسلام و المسلمین تقوی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه باید جلوی هنجارشکنان را گرفت و آن‌ها  را نهی از منکر کرد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یعنی احساس مسئولیت به سرنوشت کلی جامعه داشتن که هر کس فکر کند من هم در این سرنوشت شریک هستم.

وی با تاکید بر اینکه باید قلبا نسبت به بدی‌ها  اظهار تنفر کرد، افزود: با بیانتان تذکر دهید چرا که فلسفه قیام عاشورا چیزی جز امر به معروف ونهی از منکر نیست پس این کار را ترک نکنید.

تقوی با اشاره به وصیت‌نامه امام حسین (ع) در این رابطه تصریح کرد: الحمدلله شورای عالی امر به معروف ونهی از منکر و ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کشور شکل گرفته و در حال ساماندهی آن هستیم. در عین حال قانون این موضوع نیز در مجلس تصویب شده پس باید در چارچوب همین قانون به امر به معروف و نهی از منکر بها دهیم و آن را دنبال کنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خاطر نشان کرد: از دیگر درس‌های عاشورا عدم سازش حق و باطل است و حق هیچ‌گاه با باطل سازش ندارد.

وی روایاتی از این عدم سازش در واقعه عاشورا ارائه کرد و گفت: درس دیگر نیز احترام به حق الناس است چرا که حق الله قابل بخشش است اما حق الناس قابل بخشش نیست مگر اینکه صاحبش از آن صرف نظر کند و در نهضت حسینی حق الناس نقش مهمی دارد.

تقوی یادآور شد:‌ اموال بیت المال، حقوق‌های نجومی و استفاده‌های نامطلوب از حق الناس باید در جامعه ما مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم‌چنین تصریح کرد: از دیگر درس‌های عاشورا حمایت از ولی امر نهضت است که جایگاه ویژه ای در قیام عاشورا داشت و ملت ما نیز این درس عاشورایی را به خوبی در طول انقلاب نشان دادند و همچنان نیز پشت سر رهبری خود ایستاده اند.

مبنع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید