منع شماره‌گذاریِ خودروهای سوخت فسیلی در آلمان از ۲۰۳۰ | اتاق خبر
کد خبر: 375228
تاریخ انتشار: 19 مهر 1395 - 00:49
بنا بر مصوبه شورای فدرال آلمان از سال ۲۰۳۰ تنها به خودروهایی که سوخت غیرفسیلی مصرف می‌کنند مجوز شماره‌گذاری داده می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، ‌ شورای فدرال آلمان (بوندس‌رات) اخیرا تصمیم گرفته که از سال ۲۰۳۰ صدور مجوز برای خودروهای بنزینی و دیزلی (دارای موتورهای احتراقی) و شماره‌گذاری آنها ممنوع شود.

آلمان برای آن که اهداف پیمان اقلیمی پاریس را تامین کند باید تا سال ۲۰۵۰ تولید دی‌اکسید کربن را به میزان ۹۵ درصد کاهش دهد. یکی از تدابیر در این راستا حمایت از تولید و رواج خودروهای برقی است که تا کنون موفقیت بالایی نداشته است.

کمک مالی دولت به خریداران این نوع خودرو هم چندان تاثیر مثبتی نگذاشته، زیرا هنوز در مجموع، قیمت این گونه خودروها در مقام مقایسه بالاست.

به گزارش دویچه‌وله، هفته‌نامه "اشپیگل" در شماره جدید خود که امروز منتشر شده می‌نویسد که به نسخه‌ای از این مصوبه دست یافته است. در این مصوبه از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته می‌شود که مالیات و عوارض بر خودروهای دیزلی و بنزینی در کشورهای عضو را با توجه به ضرورت حمایت از حمل و نقلی که با پخش و نشر گازهای گلخانه‌ای همراه نباشد ارزیابی کند و آنها را در تعیین این مالیات‌ها و عوارض را به جهتی سوق دهد که تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای غیربنزینی و غیردیزلی امکان شماره‌گذاری و دریافت مجوز پیدا کنند.

نروژ نیز اخیرا اعلام کرده که از سال ۲۰۲۵ تنها به خودروهایی مجوز خواهد داد که از سوخت‌های غیرفسیلی استفاده کنند. افزایش تدریجی  قیمت بنزین گامی در این راستاست.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید