تسهیل تشرف بیماران خاص کشور به حرم مطهر رضوی | اتاق خبر
کد خبر: 375552
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 05:47
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: این معاونت با هدف ایجاد امید و تعمیق معنویت، تشرف بیماران خاص از سراسر کشور به بارگاه منور رضوی را تسهیل کرده است.

اتاق خبر:مصطفی خاکسار قهرودی افزود: تدابیری اندیشیده شده تا بیماران خاص از نقاط مختلف کشور بتوانند بدون محدودیت سنی، به اتفاق یک همراه در قالب کاروان های «مهر درخشان رضوی» به مشهد مقدس سفر کنند و برای سه روز میهمان آستان قدس رضوی شوند.
وی درباره طرح «مهر درخشان رضوی» گفت: این طرح ویژه افرادی است که بالای 40 سال سن دارند و به سبب مشکلات مالی تاکنون توفیق تشرف به بارگاه منور رضوی را نداشته اند، که بر اساس آن با همکاری ارگان های امدادرسان نظیر کمیته امداد، بهزیستی، بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران و خیریه های معتبر مردم نهاد این افراد شناسایی و به مشهد مقدس مشرف می شوند.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تاکید کرد: دو شرط محدودیت سنی و زیارت اولی، برای بیماران خاص در این طرح برداشته شده است و این افراد می توانند به اتفاق یک همراه در کاروان های مهر درخشان رضوی ثبت نام کنند.
وی افزود: بیماری های صعب العلاج نه تنها فرد بیمار، بلکه اعضای خانواده و حتی دوستان و آشنایان مبتلایان را از جهات مختلف تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین آستان قدس رضوی تلاش دارد از ظرفیت های معنوی بارگاه منور امام الرئوف علی بن موسی الرضا(ع) برای این بیماران استفاده حداکثری را به عمل آورد.
وی بیان کرد: متنعم شدن از غذای متبرک حضرت رضا(ع) و شرکت در ویژه برنامه های فرهنگی حرم مطهر رضوی از جمله خدماتی است که آستان قدس رضوی به این کاروان ها ارائه می دهد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: علاقه مندان واجد شرایط برای شرکت در این طرح، می توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور و ارائه مستندات لازم، در کاروان های زیارتی مهر درخشان رضوی ثبت نام کنند.
یک گروه از بیماران خاص متشکل از 180 کودک سرطانی اوایل مهرماه سال جاری با هماهنگی معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی و همکاری یکی از خیریه ها ی شهر تهران، به مشهد مقدس اعزام شدند و برای سه روز میهمان آستان قدس رضوی بودند.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید