دلایل اضطراب خود را بدانید | اتاق خبر
کد خبر: 375917
تاریخ انتشار: 25 مهر 1395 - 14:46
پژوهشی جدید نشان داده است که اختلالات اضطراب می توانند از یک مجموعه پیچیده از عوامل خطرساز شامل ژنتیک، شیمی مغز، شخصیت، و رویدادهای زندگی ناشی شوند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از "مدیکال دیلی"، بنابر گزارش انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، پژوهشی جدید نشان داده است که اختلالات اضطراب می توانند از یک مجموعه پیچیده از عوامل خطرساز شامل ژنتیک، شیمی مغز، شخصیت، و رویدادهای زندگی ناشی شوند. این اختلالات حدود 40 میلیون نفر را تنها در آمریکا تحت تاثیر قرار می دهند.

اختلالات اضطراب چه هستند؟

گسترده‌ترین نوع اضطراب به نام اختلال اضطراب فراگیر شناخته می شود اما شاید نامی بر اساس سرواژه های آن یعنی GAD را شنیده باشید. به گفته انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، نشانه های این اختلال شامل افکار اضطرابی مداوم در بیشتر روزهای یک دوره زمانی شش ماهه، خستگی، مشکلات خواب، و حملات هراس مکرر می شوند.

اختلالات اضطراب می توانند خود را در یک موقعیت خاص - مانند تعامل با یک گروه از مردم - یا اضطراب اجتماعی آشکار سازند. انواع دیگر شامل اختلال هراس، اختلال استرس پس از سانحه، و ترس های خاص می شوند.

ژنتیک

همانند ریسک های ژنتیکی بیماری قلبی یا سرطان، اختلالات اضطراب می توانند در حقیقت ریشه خانوادگی داشه باشند. مطالعات نشان داده اند که اختلالات اضطراب می توانند حداقل تا حدی از یک یا هر دو والدین به فرزند منتقل شوند.

رویدادهای زندگی

مطالعات نشان داده اند که استرس شدید یا بلند مدت می تواند تاثیر فیزیکی بر سلول های عصبی مغز داشته باشند. این نوع استرس در جریان هایی که اطلاعات را از یک منطقه ذهن به منطقه دیگر انتقال می دهند، اختلال ایجاد می کند.

پژوهشی دیگر نشان داده است که افراد مبتلا به اختلالات اضطراب خاص در حقیقت با تغییرات ساختار مغز در مناطقی مشخص که خاطرات مرتبط با احساسات قوی را کنترل می کنند، مواجه هستند.

افزون بر این، عوامل محیطی مانند تروما می توانند از قدرت ایجاد یک اختلال اضطراب در افرادی که حساسیت مادرزادی دارند، برخوردار باشند.

94105

منبع: عصر ایران

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید