علت پایین بودن قیمت تورهای لحظه آخری | اتاق خبر
کد خبر: 375955
تاریخ انتشار: 25 مهر 1395 - 15:03
محمد حسن کرمانی در گفت و گو با اتاق خبر تشریح کرد
تورهای لحظه آخری تفاوتی از نظر ارائه خدمات با انواع دیگر تور ندارند و تنها به دلیل پرنشدن ظرفیت تور آژانس های مسافرتی تور ها را با قیمت پائین تر عرضه می کنند.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در مورد علت پائین بودن قیمت تورهای لحظه آخری توضیح داد.

محمد حسن کرمانی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به برخی از مشکلاتی که ممکن از در مقصد برای گردشگران و مشتریان تورها به وجود بیاید گفت: برخلاف برخی از صحبت ها و اظهار نظر ها تورهای لحظه آخری تفاوتی از نظر ارائه خدمات با انواع دیگر تور ندارند و آژانس های ارائه دهنده تور باید به تعهدات خود در قبال ارائه خدمات در مقصد به مسافران عمل کنند.

کرمانی با ذکر مثالی در مورد علت پائین بودن قیمت تورهای لحظه آخری گفت: در هایپر مارکت ها و سوپرمارکت های بزرگ قیمت اجناسی که به تاریخ انقضای خود نزدیک می شوند پائین تر از سایر اجناس عرضه شده است. همین امر نیز در مورد تورهای لحظه آخری نیز صادق است که در صورت پر نشدن ظرفیت تور، در روزهای آخر ارائه دهنده تور برای جلوگیری از متضرر شدن خود، قیمت تور ارائه شده را کاهش می دهد و این امر در تمام دنیا مرسوم است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در مورد برخی از شکایاتی که در مورد ضعف ارائه خدمات در مقصد می شود گفت: ارائه دهندگان تور در قبال مسافران متعهد به ارائه خدمات در مقصد هستند و در این زمینه تفاوتی میان تور های معمولی و لحظه آخری نیست. در واقع آژانس های گردشگری در هر شرایطی  متعهد به ارائه خدمات به مشتریان خود هستند. با این حال هر ماه شکایاتی در این زمینه به دفتر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران می رسد که با توجه به تعدد دفاتر آژانس های گردشگری طبیعی است. با این حال انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران خود را متعهد به رسیدگی به تمامی شکایات و انتقادات می بیند.

وی در مورد امکان سفر به برخی از مقاصد گردشگری که کمتر شناخته شده اند گفت: به غیر از رژیم صهیونیستی که مسافرت به آن به دلیل به رسمیت شناخته نشدن آن از سوی ایران ممنوع است، مسافرت به سایر کشور های جهان در صورتی که از سوی دولت مسافرت به آن با محدودیت مواجه نشده باشد بدون مشکل است. در حقیقت افراد می توانند برای مسافرت به کشور هایی مانند کره شمالی که کمتر مورد توجه قرار دارند درخواست ویزا و خدمات را به آژانس های مسافرتی ارائه کنند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید