خبر شلیک موشک به سوی ناوهای آمریکایی احتمالا خطای راداری بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 376100
تاریخ انتشار: 26 مهر 1395 - 22:36
وزارت دفاع آمریکا دیروز عصر بار دیگر مدعی شد که حملات موشکی دیگری از مناطق تحت سیطره انصارالله یمن به ناوشکن‌های این کشور در دریای سرخ صورت گرفته است.

اتاق خبر: این در حالی است که بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، پنتاگون اعلام کرده سرگرم بررسی داده‌های این حمله است و هنوز معلوم نیست که آیا شلیکی به سمت ناوشکن‌های آمریکا صورت گرفته یا تنها یک خطای راداری باعث هشدار شلیک موشک از سوی این ناوها شده است. 

به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) عصر روز شنبه مدعی شد که چندین موشک از مناطق تحت سیطره انصارالله یمن به سمت سه ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ شلیک شده است.

به گفته وزارت دفاع آمریکا، این موشک‌ها به سمت ناوشکن‌های یو اس اس ماسون، یو اس اس بونس و یو اس اس نیتز شلیک شدند اما این ناوشکن‌ها آسیبی ندیدند.

پنتاگون مدعی شده که ناوشکن یو اس اس ماسون اقداماتی را در دفاع از خود علیه یکی از موشک‌ها انجام داده اما اشاره‌ای به نوع این اقدامات نکرده است.

به گفته منابع، این سومین باری است که ناوشکن ماسون در معرض حملات موشکی قرار می‌گیرد.

اخیرا در پی شلیک دو موشک به یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ، آمریکا سه پایگاه راداری تحت کنترل انصارالله و ارتش یمن را با موشک هدف قرار داد و تهدید کرد در صورت ادامه چنین حملاتی پاسخ آمریکا سخت‌تر خواهد بود.

با اینکه آمریکا حوثی‌ها و نیروهای ارتش هم‌پیمان آن‌ها را مسئول این حملات می‌داند اما انصارالله و ارتش یمن این اتهامات را رد کرده‌اند.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید