آیت الله مکارم شیرازی: آل سعود از آینده خود ناامید است | اتاق خبر
کد خبر: 376211
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 11:30
یکی از مراجع تقلید حمله عربستان به مجلس عزاداری در یمن را اقدامی بی سابقه توصیف و بیان کرد: اینگونه حملات ناشی از جنون ناامیدی می باشد، آل سعود از آینده خود ناامید بوده و یکی از حالات ناامیدی جنون است.

اتاق خبر:مرکز خبر حوزه روز دوشنبه به نقل از آیت الله ناصر مکارم شیرازی در جریان درس خارج فقه در مسجد اعظم قم گزارش داد : حمله به مجلس عزاداری در یمن و به خاک و خون کشیدن 700 نفر اقدامی بی سابقه است و این حرکت آل سعود جز جنون ناامیدی نام دیگری ندارد.
وی افزود: این اقدام بی سابقه در مقابل چشمان مراکز جهانی مدافع بشر صورت گرفت که تقریبا سکوت کرده اند و اگر برخی محکوم هم کردند به صورت لفظی بوده و از کنار آن گذشتند.
این مرجع تقلید ادامه داد: یک سال و نیم است که آل سعود در یمن جنایت می کند اما مردم آن کشور مصمم تر از گذشته بوده و به راه خود ادامه می دهند.
وی گفت: امیدواریم آینده خوبی در انتظار مردم یمن، بحرین، سوریه و عراق باشد و روسیاهی برای حامیان گروههای تکفیری همچون آمریکا و انگلیس خواهد ماند. از خدا می خواهیم هرچه زودتر شر این اشرار را از سر جهان اسلام و عالم بشریت رفع بفرماید.
جنگنده های سعودی هفته گذشته مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن در صنعا را سه مرتبه بطور مستقیم بمباران کردند که در جریان آن بیش از 700 غیرنظامی کشته و زخمی شدند.
عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت آن کشور آغاز کرد.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید