کردستان با طرح سلامت خیز جدی به سمت توریسم درمانی برداشته است | اتاق خبر
کد خبر: 376363
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 00:56
استاندار کردستان گفت: توریسم درمانی از اولویت های توسعه استان بوده و دولت نیز طی سه سال گذشته در این راستا حمایت های جدی را برداشته تا کردستان خیز جدی در گردشگران سلامت داشته باشد.

اتاق خبر:عبدالمحمد زاهدی شامگاه دوشنبه در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان که با حضور سعید نمکی معاون امور توسعه اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری کردستان برگزار شد، افزود: بهره برداری از بیمارستان سروآباد و اتمام طرح بیمارستان دهگلان و حمایت جدی برای ادامه عملیات بیمارستان های بانه و مرکز پزشکی کوثر در سنندج از جمله این خدمات دولت در این مدت است.
وی ادامه داد: استان کردستان در بخش توسعه زیرساخت های سلامت به دنبال جذب گردشگران سلامت کشور همسایه و استان های همجوار بوده که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه باید در این راستا توجه ویژه ای به بخش سلامت کردستان داشته باشند.
استاندار کردستان ادامه داد: در 1.5سال گذشته بعد از تقویت زیرساخت های درمانی 227 بیمار خارجی برای مداوا به استان کردستان آمده اند که با افتتاح بیمارستان های نیمه تمام کوثر سنندج، بانه و سقز این میزان افزایش می یابد.
به گفته زاهدی حاشیه نشینی به علت مهاجرت از روستا به شهر و بروز سکونت گاه های غیر رسمی عامل بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی بوده و آسیب های اجتماعی دارای پیچیدگی های خاصی است و باید در حوزه بازآفرینی مناطق حاشیه نشین و سیاست های مربوط به توسعه روستایی تجدید نظر اساسی صورت بگیرد.
وی افزود: از آغاز انقلاب خدمات بسیار بزرگی در مناطق روستایی صورت گرفته اما با همه این اقدامات شاهد مهاجرت های گسترده از روستاها به حاشیه شهرها هستیم که به مسایل و آسیب های اجتماعی دامن زده است.
زاهدی با بیان اینکه معظلات اجتماعی هم اکنون در کشور به یک موضوع نگران کننده تبدیل شده است افزود: باید در تدوین برنامه ششم توسعه کشور به موضوع آسیب های اجتماعی و بخصوص مواد مخدر توجه جدی شود.
وی توجه بیشتر به بودجه نهادهای حمایتی در استان را خواستار شد و گفت: افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی به نسبت دیگر مناطق کشور بالاتر بوده و در این زمینه کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای خودکفایی خانوارهای تحت پوشش گام های خوبی برداشته که خوداتکایی بیش از سه هزار نفر از جمله این اقدام ها است.
سعید نمکی معاون امور توسعه اجتماعی و عمومی سازمان برنامه وبودجه کشور به منظور بازدید از برخی طرح های نیمه تمام کردستان به این استان سفر کرده است.
بازدید از بیمارستان (مرکز پزشکی) کوثر سنندج از اهم برنامه های نمکی بوده که این طرح در زمینی به مساحت 54 هزار مترمربع در حال احداث است.
به گفته طیب قدیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی کردستان این بیمارستان دارای 95 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و تکمیل و تجهیز آن نیازمند 300 میلیارد ریال اعتبار است.
بیمارستان (مرکز پزشکی) کوثر دارای سه بلوک شامل اتاق های عمل، بستری، کلینیک های تخصصی، موتورخانه، اورژانس، آشپزخانه و مرکز CSR و بخش های آموزشی، اقامتی و آمفی تئاتر و بخش های دیالیز، ICU، ادارای، آزمایشگاه، رادیولوژی، پزشکی هسته ای و داروخانه است.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید