سقف‌های جدید تاشو مزدا | اتاق خبر
کد خبر: 376446
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 08:09
اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که سقف‌های تاشو دستی و نرم را برای مدل خودروی خود نمی‌پسندید یا کنترل دستی این سقف‌ها برایتان دشوار است، به همین دلیل به مدل MX-5 مزدا سخت گرفته‌اید، دیگر نگران نباشید، چراکه مزدا در مدل جدید RF این معضل را برای شما ح

به گزارش اتاق خبر به نقل از "کاراسکوپ"، مدل جدید مزدا در واقعهمان MX-5 است که با یک سقف تاشوی و متحرک برقی ارائه شده است. فشار یک دکمه باعث می‌شود تا سقف خودرو با سرعت جمع شده و در محفظه مخصوص پشت خودرو قرار گیرد یا با همان سرعت باز شده و کابین را بپوشاند.

سقف‌های جدید تاشو مزدا

تنها 12 ثانیه طول می‌کشد تا سقف خودرو تغییر شکل داده و خودرو را از یک اتومبیل معمولی به شکل یک کوپه روباز دو صندلی درآورد. این تغییر شکل مدیون مدل مفهومی پیچیده سقف است. مزدا در یک ویدئو مکانیسم سقف‌های جدیدش را نشان می‌دهد. این مکانیسم تقریبا شبیه راه‌حلی است که پورشه در مدل 991 خود ارائه کرده است. (البته بسیار ساده‌تر نشان می‌دهد)

این سقف می‌تواند در سرعت‌های متفاوتی – بیش از 10 کیلومتر بر ساعت- باز و بسته شود. روند باز و بسته شدن این سقف منظم و با قاعده است. تمام تلاش شرکت مزدا بر این بود که با اضافه کردن این ساختار به MX-5   تعادل وزنی و هماهنگی فضای داخلی این خودرو از بین نرود.

اگر شما یک مدل مزدا MX-5 مدل RF را لازم دارید، باید در صف و نوبت طولانی باشید. محبوبیت این خودرو فعلا شبیه هاچبک‌های پرفروش است.

 94105
منبع: عصرایران
نظرات
ADS
ADS
پربازدید