سه رشته المپیک توکیو 2020 در کره‌جنوبی برگزار می‌شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 376504
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 14:20
کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) در صورتی که بر سر استادیوم‌های بعضی ورزش‌های المپیک 2020 توکیو با این شهر به توافق نرسد، مسابقات این رشته‌های ورزشی را در کره جنوبی برگزار می‌کند.

المپیک توکیو 2020

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هنوز توافق درباره محل برگزاری مسابقات قایقرانی رویینگ، کانو و کایاک المپیک 2020 صورت نگرفته است. بعضی از رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند اگر این توافق بین IOC و مسئولان توکیو انجام نشود، مسابقات رویینگ کایاک و کانو در کره جنوبی برگزار می‌شود.

شهردار توکیو که ماه گذشته هزینه‌های برگزاری المپیک را بر آورده کرده بود، اعلام کرد برای کاهش هزینه مسابقات سه استادیوم برای مسابقات رویینگ کایاک و کانو تغییر می‌کنند. این تغییر، انتقاد مسئولان جهانی این ورزش‌ها را در پی داشت. این تغییر است باعث می‌شود مسابقات این سه رشته 400 کیلومتر خارج از شهر توکیو برگزار شوند زیرا در این محل استادیوم‌هایی از قبل وجود دارند و نیازی به ساخت مجدد نیست.

در حال‌ حاضر مخارج المپیک 2020، چهار برابر بیشتر از آنچه که در سال 2013 برآورده شده بود، ارزیابی شده است. IOC و فدراسیون جهانی رویینگ اعلام کردند بهتر است مسابقات این سه رشته در توکیو برگزار شود. در صورتی که توافق بین توکیو IOC صورت نگیرد، احتمال دارد که مسابقات این سه رشته در شهر چونگ جو کره جنوبی برگزار شود.

طبق قوانین 2020، کمیته‌ بین‌المللی  المپیک شهرهای میزبان می‌توانند از امکانات شهرهای دیگر استفاده کنند تا هزینه‌ها کمتر شود. مسابقات دوچرخه‌سواری  المپیک توکیو نیز در فاصله 200 کیلومتری شهر توکیو برگزار می‌شوند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید