بدهی 1100 میلیاردی به پیمانکاران راه روستایی | اتاق خبر
کد خبر: 376549
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 10:34
معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که بخش زیادی از مطالبات مربوط به راه‌های روستایی هنوز به پروژه‌ها نرسیده است، اظهار کرد: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی بدهی 1100 میلیارد تومانی به پیمانکاران این راه‌ها دارد.

اتاق خبر: سیدحسین میرشفیع ، درباره آخرین وضعیت پیگیری طرح‌های فعال در راه‌های روستایی کشور، گفت: با توجه به شرایط مالی که در این ماه‌ها وجود داشته ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم که طرح‌ها با تمام توان پیگیری شوند، اما تا زمانی که مطالبات مالی لازم پرداخت نشود شاید پیگیری این طرح‌ها با مشکل روبه‌رو شود.

به گفته وی، در شرایطی پیمانکاران راه‌های روستایی باید طرح‌های موجود را پیگیری کنند که هنوز از پروژه‌های قبلی بدهی‌هایی به آنها از طرف وزارت راه و شهرسازی وجود دارد که تسویه نشده و برای آنها نیاز به منابع جدی وجود خواهد داشت.

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی همچنین درباره‌ی سهم در نظر گرفته شده برای تخصیص قیر به راه‌های روستایی، توضیح داد: خوشبختانه این موضوع که در قانون بودجه مدنظر قرار گرفته تاکنون براساس تعهدات ابتدایی اجرایی شده است و انتظار می‌رود این موضوع بخشی از نیازهای مربوط به راه‌های روستایی را برطرف کند.

میرشفیع درباره آخرین وضعیت پیگیری برنامه‌ها در شش ماهه نخست امسال نیز اعلام کرد: با وجود آنکه پیگیری‌های نسبتا خوبی در این شرایط سخت مالی صورت گرفته، اما ترجیح می‌دهیم در زمان نهایی شدن پرداخت‌ها و رسیدن منابع مالی جدید در این زمینه گزارش‌های عملکرد ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مطالبات پرداخت نشده پیمانکاران اصلی‌ترین دغدغه موجود بر سر راه بهبود اوضاع مسیرهای روستایی است. در این زمینه طرح‌های خوبی وجود دارد و کارهای مثبتی نیز انجام شده، اما اصلی‌ترین مساله رسیدن منابع مالی به پیمانکارانی است که از گذشته طلب‌های نسبتا زیادی دارند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید