شگفتی‌های زیادی در لیگ رخ داده است ‌ | اتاق خبر
کد خبر: 376713
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 16:28
احسان قائم‌مقامی:
‌استاد بزرگ شطرنج ایران و عضو تیم سایپا گفت: لیگ برتر به لحاظ سطح عمومی خیلی پیشرفت داشته است.

به گزارش اتاق خبر‌، به نقل از احسان قائم‌مقامی که برای برگزاری هفته دوم لیگ برتر شطرنج به خرم‌آباد آمده است اظهار کرد: خوشبختانه تیم‌ها شرایط خوبی دارند و جای خوشحالی دارد که می‌بینیم لیگ برتر به لحاظ سطح عمومی خیلی پیشرفت داشته و پایه استاندارد شطرنج به حدی بالا آمده که هیچ تیم ضعیفی در جدول دیده نمی‌شود و همه بازی‌ها جدی هستند.

وی ادامه داد: شگفتی‌های زیادی در این لیگ داشته‌ایم و باز هم می‌تواند شگفتی داشته باشد. تیم‌های خوبی در لیگ حضور دارند.

قائم‌مقامی با اظهار رضایت از میزبانی خرم‌آباد، تصریح کرد: در دو سه سال گذشته که یک هفته از لیگ به میزبانی تیم راه و شهرسازی لرستان و در خرم‌آباد برگزار شده، شرایط خوبی را شاهد بوده‌ایم و تیم‌ها از میزبانی رضایت داشته‌اند. راه و شهرسازی در این چند سال که در لیگ برتر حضور داشته، یکی از بااخلاق‌ترین تیم‌ها بوده و پیشرفت آنان چشم‌گیر است.

این استاد بزرگ افزود: هدف فدراسیون از میزبانی شهرهای مختلف این است که شطرنج از حالت تمرکز خارج شده و پایگاه‌های بیشتری را در کشور شناسایی کند و به آنها وجهه قهرمانی ببخشد تا بالنده‌تر عمل کنند و پدیده‌ها سریع‌تر شناسایی شوند تا به سطح حرفه‌ای و قهرمانی شطرنج کشورمان کمک کنند.

وی که دو فصل با شهرداری تبریز قهرمان لیگ برتر شده درباره جدایی‌اش از این تیم گفت: سه سال عضو این تیم بودم که مراحل رشد و ترقی را خیلی خوب طی کرد و با کسب دو عنوان قهرمانی پیاپی و یک نایب‌قهرمانی جایگاه ویژه‌ای در بین تیم‌های لیگ برتری پیدا کرد اما امسال شرایطی پیش آمد که نتوانست با حمایت‌های سابق در لیگ شرکت کند و چون سطح بودجه تیم شهرداری تبریز کاهش داشت، من به سایپا پیوستم که حدود هفت سال عضو این تیم بودم و در واقع به خانه خودم برگشتم.

قائم‌مقامی اضافه کرد: شنیده‌ایم که شهرداری تبریز در این هفته شرکت نکرده و امیدوارم باز هم مسئولان از این تیم حمایت کنند تا به فعالیت و درخشش در شطرنج ادامه بدهد.
انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید