کره شمالی یک آزمایش موشکی ناموفق دیگر انجام داد | اتاق خبر
کد خبر: 376887
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 15:10
رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز (پنجشنبه) دومین آزمایش موشک میانبرد خود ظرف کمتر از یک هفته را انجام داده که این بار هم ناموفق بوده است.

اتاق خبر: رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت: براساس ارزیابی مشترک ما با ارتش آمریکا گمان می‌رود که موشک پرتاب شده صبح امروز از نوع موسودان بوده باشد.

گمان می‌رود کره شمالی در سال جاری میلادی 8 آزمایش موشکی انجام داده که شامل موشک موسودان نیز می‌باشد. برد تئوریک این موشک بیش از 3 هزار کیلومتر است. 7 مورد از این پرتاب‌های موشکی تاکنون ناموفق اعلام شده است.

موشک موسودانی که در ژوئن سال جاری میلادی شلیک شد، با طی مسافت 400 کیلومتر بیشترین مسافت را تاکنون پیموده است که با هدف بالقوه‌اش برای رسیدن به پایگاه نظامی آمریکا در گوآم خیلی فاصله دارد.

از آنجایی که کره شمالی به ساخت موشک‌های بالستیک خود مغایر با قطعنامه‌های سازمان ملل ادامه می‌دهد، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه خود به شدت آزمایش جدید پیونگ یانگ را محکوم کرد و گفت: کره شمالی هنوز به وسعت تحریم‌های جدید سازمان ملل در واکنش به پنجمین آزمایش اتمی‌اش پی نبرده است.

تحلیل‌گران انتظار دارند کره شمالی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اقدامات تحریک‌آمیزش را افزایش دهد.

آزمایش امروز مصادف بود با مذاکرات امنیتی عالی رتبه میان مقامات آمریکا و کره جنوبی در واشنگتن که در جریان آن جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا متعهد شد تا استقرار سپر دفاع موشکی تاد در کره جنوبی را تسریع بخشد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید