Performancing Metrics

توزیع ۳۰۰۰ بسته حمایتی بین خانواده‌های بالای ۳ فرزند | اتاق خبر
کد خبر: 460260
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1403 - 16:07
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه جهت حمایت از فرزندپروری خانواده‌های ایرانی توزیع بسته‌های حمایتی در همه استان‌های کشور آغاز شده است، گفت: امسال ۳۰۰۰ بسته‌ به خانواده‌های واجد شرایط اهدا می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم، محمد ترکمانه؛ مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام درباره اقدامات انجام شده در حوزه جمعیت اظهار کرد: این بنیاد در هفته ملی جمعیت با هدف تشویق، ترویج و حمایت از فرزندپروری خانواده‌های ایرانی اقدامات متعددی را انجام خواهد داد. از سال 1401 جهت حمایت از فرزندپروری خانواده‌های ایرانی با اولویت خانواده‌های بالای سه فرزند، توزیع بسته‌های حمایتی در 31 استان کشور آغاز شده است.

وی افزود: این بسته‌های حمایتی که شامل 40 قلم کالای با کیفیت ایرانی مورد نیاز نوزاد است به خانواده‌های واجد شرایط اهدا می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام درباره خانواده‌های مشمول دریافت این بسته‌ها ادامه داد: اولویت دریافت بسته با خانواده‌های محروم و پرجمعیت (بیش از سه فرزند) است و همچنین نوزادان دارای سن بیش از 6 ماه مشمول این طرح نمی‌شوند.

ترکمانه گفت: در دو سال گذشته 15 هزار بسته حمایتی در سراسر کشور توزیع شده است و مقرر شده تا پایان امسال نیز 3 هزار بسته دیگر در سراسر کشور توزیع شود.

وی ادامه داد: در قالب طرح حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو، اقلام و هدایایی پس از ثبت نام خانواده‌های متقاضی در سامانه ایران جوان و ارزیابی به آن‌ها اهدا می‌شود که این اقلام شامل یک بسته لبخند مادری و یک کارت هدیه یک میلیون تومانی به ازای هر نوزاد و تامین 6 ماه پوشک نوزاد است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه تا پایان سال 1402، تعداد 648 خانواده دارای فرزند چندقلو مورد حمایت ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفتند، گفت: در راستای حمایت از فرزندآوری و تحکیم خانواده، بسته‌های بانکی که شامل وام قرض‌الحسنه 15 میلیون تومانی، یک کارت هدیه یک میلیون تومانی برای مادر و افتتاح حساب سپرده بلندمدت دو میلیون تومانی برای نوزاد است، تخصیص داده‌ می‌شود که تا پایان سال گذشته 10 هزار نفر در این خصوص به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در جهت کمک به کاهش هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور در مناطق محروم، تاکنون 3 مرکز درمان ناباروری در استان‌های ایلام، سمنان و چهارمحال و بختیاری تجهیز کرده است و همچنین با هدف کمک به درمان این زوج‌ها تاکنون 11 هزار و 627 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ عامل معرفی شدند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید