Performancing Metrics

چهار میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمان کشف شد | اتاق خبر
کد خبر: 376941
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 22:32
سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اعلام این خبر از کشف بیش از چهار میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کرمان طی شش ماه اول سالجاری خبر داد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، مهدی حسینی نژاد با بیان اینکه در شش ماه اول سال جاری تعداد ۳۹۰ بازرسی از واحدها صنفی درسطح عمده و خرده فروشی توسط کارشناسان وبازرسان معاونت بازرسی این سازمان در سطح استان کرمان انجام گرفته است، اظهار کرد: تاکنون ۲۶ پرونده در خصوص کالای قاچاق تکمیل شده است.

وی تصریح کرد: عمده کشفیات انجام شده انواع گوشی تلفن همراه، لوازم خانگی، لوازم صوتی تصویری، کالاهای دخانی، لوازم آرایشی بهداشتی، انواع نوشیدنی و آبمیوه خارجی، مکمل های دارویی و غذایی و موارد دیگر است.

حسینی نژاد مبارزه با قاچاق کالا را امری مهم در راستای حمایت از تولید ملی، پایان بیکاری و رونق اقتصاد ملی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دانست و افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشات خودهمواره براین مهم تاکید داشتند که «ما اگر بخواهیم تولید داخلی را افزایش داده و واقعا کار ایجاد کنیم، باید مبارزه با قاچاق کالا را امری اساسی تلقی کنیم».

حسینی نژاد کاهش میزان اشتغال، ضعیف شدن تولید کنندگان داخلی، اخلال در نظام اقتصادی کشور و کاهش انگیزه سرمایه گذاری را از پیامدهای مهم اقتصادی قاچاق کالا عنوان و تصریح کرد: قاچاق کالا باعث عدم تحقق درآمدهای پیش بینی شده دولت، اتلاف منابع ارزی، ضعیف شدن توان پیش بینی اوضاع اقتصادی برای عاملان اقتصادی و ایجاد فضای رقابتی نابرابر برای تولید داخلی، بیکاری و ... خواهد شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با تقدیر از دستگاه های مربوط در حوزه بازرسی از واحد ها و کشف کالای قاچاق در استان کرمان یادآور شد: بازرسی های این سازمان در قالب گشت های مشترک با تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و  اتحادیه مربوطه انجام می گیرد و با قوت ادامه دارد.

حسینی نژاد از شهروندان در خواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه تخلفات اقتصادی اعم از گرانفروشی، کم فروشی، فروش کالای قاچاق و ... مراتب را به شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و ادارت این سازمان مستقر در شهرستان ها اطلاع دهند.

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید