امروز دو مرد طلایی داریم | اتاق خبر
کد خبر: 378038
تاریخ انتشار: 6 آبان 1395 - 16:20
سرمربی تیم ملی کاراته با تمجید از عملکرد نمایندگان کشورمان در روی نخست رقابتهای قهرمانی جهان تاکید کرد: اگر داوران قضاوت درستی داشتند دو کاراته کای دیگر ما هم باید به فینال راه پیدا می کردند

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر سید شهرام هروی در پایان رقابتهای روز نخست مسابقات قهرمانی جهان  افزود: برابر انتظار این دوره از مسابقات در بالاترین سطح فنی در حال برگزاری است. شکست و حذف چند قهرمان جهان در اوزان مختلف و درخشش کاراته کاهای کشورهایی چون اکوادور، بلاروس، اکراین، ونزوئلا، عربستان، مراکش و...گواه این مدعاست.

وی در خصوص مبارزات گنج زاده افزود: سجاد فوق العاده بود و همانطور که انتطار داشتیم با ارائه مبارزاتی در اندازه های جهانی موفق شد همه رقبا را با اقتدار شکست داده و به فینال رسید. در این وزن شاهد چند شگفتی بودیم که شکست و حذف «انیس ارکان» دارنده طلای دوره قبل یکی از آنها آنها بود.

سرمربی تیم ملی به مبارزات پورشیب هم اشاره کرد واظهار داشت: این کاراته کای با تجربه کشورمان با آمادگی خوبی که داشت عالی ظاهر شد. در دیدار با «آراگا»ی ژاپنی داوری عامل اصلی شکست او بود. همان داوری که در آلمان و دیدار با رقیب فرانسوی برای او مشکل ساز شد، اینجا هم همان اتفاق تکرار شد. 

هروی از آسیابری به عنوان پدیده کاراته ایران یاد کرد و ادامه داد: خوشحالم که کادر فنی جوانی را به کاراته دنیا معرفی کرد که همه حاضرین در سالن از تماشای مبارزات او لذت بردند. واقعا حق او تنها رسیدن به فینال و کسب مدال طلا بود که بازهم باید بگویم داوران چهار امتیاز او را روی اجرای تکنیک ندادند.

وی افزود: سلیمی یکی از داوران خوب کشورمان شاهد این اشتباهات داوری بود و می تواند بهتر توضیح دهد. «اسکالانته» دبیر کمیته داوران جهانی بعد از مبارزه آسیابری و آقایف هر ۵ داور را تغییر داد. قصد توجیه ندارم و همه دیدند که نماینده جوان کشورمان بهترین کاراته کای وزن ۷۵- کیلوگرم بود. متاسفانه اینگونه اشتباهات تلاش شبانه روزی یک کاراته را هدر می دهد. 

سرمربی تیم ملی به اشتباه خودش هم اشاره کرد و گفت: به جرات باید بگویم که در آن دیدار اشتباه من برای اعتراض و سوختن کارت اعتراض تاثیرگذار بود. بعد از آن نتوانستیم کاری برای او انجام دهیم. ولی این شکست چیزی از ارزشهای او کم نمی کند و به امید خدا به نشان برنز دست پیدا خواهد کرد. 

هروی در پایان گفت: در روز نخست یکی از بهترین تیم ها بودیم و مبارزاتی فراتر از سطح این رقابتها به نمایش گذاشتیم. امروز هم احمدی و مهدیزاده دو مرد طلایی ما هستند که به امید خدا با تداوم روند خوب تیم ملی در جام بیست و سوم با شکست همه رقبا به دیدار نهایی خواهند رسید. 

بیست وسومین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان روز گذشته با حضور ١٠٢٤ کاراته کا از ١١٨ کشور در اتریش آغاز و تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید