ساخت پوست دوم برای پنهان کردن چین و چروک‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 378212
تاریخ انتشار: 8 آبان 1395 - 00:39
در زمان پیری حالت کششی و رطوبت پوست کاهش می یابد. این مورد برای هر فردی در سن بالا طبیعی بوده اما گروه‌های علمی بسیاری در تلاش هستند این روند را تغییر دهند. آنان در جستجوی روشی برای تازگی، شادابی پوست و سلامت هستند.

پوست دوم

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در حال حاضر دانشمندان موفق به طراحی «پوست دوم» شده‌اند و آزمایش‌های موفقیت‌آمیزی در این زمینه اعلام شده است.

گروه محققان بیمارستان عمومی ماساچوست و گروه زیبایی Living Proof و Olivo Lab به سرپرستی مهندس پزشکی رابرت لانگر "پوست دوم" را بر اساس پلیمر سیلیکونی و لایه تنفسی بر روی پوست ایجاد کرده‌اند که پوستی صاف و محکم است.
 
این گروه پوست تولیدی را بر قسمت‌های مختلفی همچون چشم، پاها و بازوها آزمایش کرده‌اند. این پوشش نامرئی و پوشیدنی حدود 24 ساعت پایدار بوده و در برابر آب و عرق نیز مقاوم است.
 
محققان دریافتند پوست تولیدی جدید نسبت به محصولات مشابه مرطوب‌کننده موجود در بازار عملکرد بهتری داشته و رطوبت بالاتری را تامین می‌کند. بر اساس آزمایش‌های متعدد انجام شده بر روی پوست دوم هیچ واکنش منفی بروز نکرده است.
 
البته هنوز تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است، اما این پوست می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که مانع رسیدن اشعه‌های مضر به بدن شود و همچنین درمانی برای اگزمای پوستی باشد.
 
هنوز مشخص نیست که آیا پوست دوم فقط برای زیبایی بوده و یا مصارف درمانی نیز خواهد داشت.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید