معرفی Lynk & Co 01 ، نخستین محصول برند جدید جیلی | اتاق خبر
کد خبر: 378334
تاریخ انتشار: 8 آبان 1395 - 20:49
در این هفته، شهر برلین میزبان مراسم خصوصی جیلی بود که با حضور معاون فروش و بازاریابی این شرکت برگزار شد. در این مراسم هم برند جدید جیلی معرفی و هم از نخستین محصول این برند پرده برداری شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،در این هفته، شهر برلین میزبان مراسم خصوصی جیلی بود که با حضور معاون فروش و بازاریابی این شرکت برگزار شد. در این مراسم هم برند جدید جیلی معرفی و هم از نخستین محصول این برند پرده برداری شد. جیلی با پشتوانه مهندسین ولوو، حالا توانش را جمع کرده است تا پای Lynk & Co را به صنعت خودروسازی باز کند.

۲۹۲۹۶

اولین خودروی این برند Lynk & Co 01 نام دارد؛ این شاسی‌بلند جمع و جور با اینکه در چین تولید می‌شود اما مهندسی و طراحی آن در سوئد انجام شده است. ۰۱ از پلتفرم ارتقایافته CMA ولوو بهره می‌برد؛ همان پلتفرمی که سال آینده کوچکترین شاسی‌بلند ولوو، XC40 ، نیز با آن ساخته می‌شود. بنابراین باید انتظار داشت که همچون ولوو XC40 با پیشرانه توربوشارژر ۳ یا ۴ سیلندر و همچنین با گیربکس دستی یا ۷ سرعته دوکلاچه وارد بازار شود. امکان عرضه نسخه پلاگین هیبریدی این خودرو نیز وجود دارد ولی احتمالا بعد از عرضه مدل اصلی به بازار می‌آید.

طول عرض ارتفاع فاصله محوری
۴٫۵۳m ۱٫۸۵m ۱٫۶۵m ۲٫۷۳m

در جدول فوق، از دیدن فاصله محوری زیاد Lynk & Co 01 تعجب نکنید؛ این شاسی‌بلند در چین تولید می‌شود و چینی‌ها هم عاشق خودروهایی با فاصله محوری زیاد، یا اصطلاحا لانگ، هستند. به عبارت دیگر ۰۱ با اینکه در کلاس جمع و جورهاست اما فاصله محوری آن در محدود شاسی‌بلندهای متوسط بازار قرار دارد. به عنوان مثال ۲٫۷۳ متر یعنی بیشتر از هیوندای سانتافه و تنها ۵ میلیمتر کمتر از کیا سورنتو!

به لحاظ ایمنی، Lynk & Co 01 مجهز به برخی سیستم‌های پیشگیری از تصادف ولوو است؛ سیستم‌هایی مانند ترمز اضطراری، هشداردهنده برخورد از جلو، کروز کنترل هوشمند، هشداردهنده نقطه کور، تشخیص عابر پیاده و هشدار خروج از لاین برای ۰۱ پیش بینی شده است.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید