ژاپن نظرسنجی تعیین میزان نژادپرستی برگزار می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 378479
تاریخ انتشار: 9 آبان 1395 - 20:04
در شرایطی که تبعیض به یکی از نگرانی‌های اجتماعی روزافزون در ژاپن تبدیل شده،‌ وزارت دادگستری این کشور قرار است اولین بررسی گسترده در زمینه نژادپرستی را انجام دهد.

اتاق خبر: این نظرسنجی شامل ۱۸ هزار و ۵۰۰ سکنه خارجی بالای ۱۸ سال بوده و نتایج آن اواخر مارس منتشر می‌شود و در روند سیاستگذاری این کشور تاثیر خواهد داشت.

این نظرسنجی به ۱۳ زبان از جمله ژاپنی، انگلیسی، چینی، کره‌ای، ویتنامی و پرتغالی انجام می‌شود. از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پرسیده خواهد شد که آیا تبعیض نژادی را در جریان زندگی خود و یا در محل کار تجربه کرده و یا دیده‌اند یا خیر. همینطور از آنها پرسیده می‌شود که می‌خواهند دولت چه واکنشی برای حذف تبعیض انجام دهد.‌  

در سال‌های اخیر شمار سکنه خارجی ژاپن افزایش داشته، اما نسبت آنها به کل جمعیت هنوز پایین است و طبق داده‌های وزارت دادگستری زیر دو درصد است.

شمار حوادث مرتبط به بیان سخنان تنفرآمیز در ژاپن علیه گروه‌های قومی در خیابان‌ها و یا در فضای مجازی طی سال‌های اخیر گزارش شده است.

اکثرا اتباع کره‌ای هدف این حملات قرار می‌گیرند؛ این افراد در دورانی به ژاپن آمده‌اند که شبه جزیره کره تحت حکومت استعماری ژاپن بین سال‌های ۱۹۱۰ و ۱۹۴۵ بود.  

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید