درخواست اردوغان از پارلمان ترکیه برای احیای مجازات اعدام | اتاق خبر
کد خبر: 378483
تاریخ انتشار: 9 آبان 1395 - 20:20
رئیس جمهوری ترکیه گفت: دولتش از پارلمان می‌خواهد تا احیای مجازات اعدام را به عنوان تنبیهی برای کودتاچیان ماه ژوئیه در نظر بگیرد.

اتاق خبر: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسمی در آنکارا گفت: دولت ما این پیشنهاد را به پارلمان می‌برد و اطمینان دارم که پارلمان آن را تایید می‌کند و وقتی آن را برای من بفرستند من نیز مهر تایید بر آن می‌گذارم. این اتفاق به زودی رخ خواهد داد و جای نگرانی نیست.

 

اجرای مجازات اعدام از سال 2004 در ترکیه ملغی شد؛ این زمانی بود که ترکیه خواستار عضویت در اتحادیه اروپا شده بود، با این حال پس از کودتای 15 ژوئیه رهبران ترکیه به احیای مجازات اعدام به عنوان تنبیهی برای کودتاچیان تهدید کردند اما این امر موردسرزنش رهبران اروپا قرار گرفت.

 

روابط میان بروکسل و آنکارا همزمان با سرکوب گسترده متهمان به همدستی در کودتای ترکیه تیره و تار شده است واتحادیه اروپا تاکید دارد که آنکارا باید طبق قوانین عمل کند.

 

رجب طیب اردوغان با انتقاد از هشدارهای غرب نسبت به احیای مجازات اعدام گفت: غرب این را می‌گوید غرب آن را می‌گوید. مرا ببخشید اما آنچه مهم است حرف غرب نیست آنچه مهم است حرف مردم ماست.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید